Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
djvaldi

LUZY W KIEROWNICY

16 posts in this topic

Witam forumowiczów.

Mam pewne zapytanie dotyczące mojej Viki.

Pojawiły się luzy w kierownicy. Zajechałem do warsztatu i powiedzieli mi że to drążek kierowniczy ma luzy i stąd te stukanie w kierownicy jak sie kręci w obie strony. Reszta zawiasu jest ok. i Tu pytanie. Czy trzeba wymienić cały drążek czy wystarczy samego krzyżaka? Widziałem ze na forum była dyskusja na ten temat, mimo wszystko załozyłem temat by miec 100 % pewnosci. i jaki mniej więcej jest koszt jesli ktoś sie orientuje?

proszę o pomoc bo akurat w sprawach zawieszenia nie jestem asem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

wiesz gdzie jest drazek a gdzie krzyzak ??

bo chyba nie wiesz o czym mowa

drazek jest z kazdej strony maglownicy

a krzyzak miedzy maglownica a komumna kierownicy

0

Drążek kierowniczy czy łącznik kolumny kierowniczej (krzyżak) masz do wymiany?

0

Drążek kierowniczy 1 szt. Lemfordera to koszt około 60 do 70zł, do tego wymiana i zbieżność.

0

facet mi powiedział że niby cala kolumna kierownicza ale cos mi sie nie chce wierzyć żeby przez lekki luz cała kolumne wymieniać.może sam krzyżak wystarczy ?

0

kolumna nie ma za bardzo gdzie miec luzy

jak jzu to krzyzak a to mozesz sprawdzic sam

widac go

reka mozna sprawdzic

0

okej postaram sie zerknac. a sa rozne rozne rodzaje? diesel i benz jest roznica? czy tylko przedlift i polift?

0

podepnę się pod temat.

MAM lekki luz na kierownicy 1-2cm. przy ruszaniu kierownicą w zakresie tego luzu krzyżak i wszytko w jego okolicy się nie rusza.Czyli w trakcie jazdy również nie ma żadnej reakcji. Mam zamiar się do tego dobrać ale zapytać nie zaszkodzi. gdzie wyżej szukać problemu i ewentualnie czy są to drobne elementy czy coś większego. Mam opla od niedawna i po zrobieniu zawieszenia bardzo mnie to denerwuje. ewentualnie prosiłbym o nakierowanie mnie jakich haseł szukać na forum.

0

Please login or register to see this quote.

Krzyżak na 99% , po prostu źle sprawdzasz.
0

A ja u siebie wkręciłem tylko śrubę od innego krzyżaka i aż się teraz chce kręcić. Rok męczyłem się z luzem na kierownicy, do dnia dzisiejszego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Teraz tylko wyeliminować strzelanie, ale to już trzeba kiere rozebrac :/

0

Posted (edited)

dzięki w sumie może tak być 1-2 cm na kierownicy to minimalny ruch na krzyżaku .

Teraz mam walkę z błędem 0340 i czujnikiem wałka rozrządu (mam to szczęście ze na gazie jest normalnie).Jakoś zapomniałem o krzyżaku.

Jak juz ktoś przerabiał wymianę krzyżaka to mam dwa pytania.

1. czy tu się wymienia samego krzyżaka ?? ewentualnie co

2. związane z pytaniem 1. Czy żeby to naprawić to wystarczy dostęp do krzyżaka przy pedałach czy jest to bardziej rozbudowany projekt

tak wiem ...jaka znajdę chwile poszperam w forum, ale nie pogniewam na pomoc

Edited by kater83
0

witam mam podobnie jak ty luz w tych granicach,rowniez mi sie wydaje ze na krzyzaku mam ok lub jest zabrdzo znikomy ale jak napisales na kierownicy moze to wygladac inaczej,kiedys tez czytalem o jakies plastikowej tulejce co lubi sie wyrabiac w kolumnie kierowniczej gdzies pomiedzy krzyzakiem a kierownica niemam pojecia gdzie to wogole sie znajduje i czy to mozliwe bo nikt nie odpisal mi na pytanie o te czesc.

a co do wymiany krzyzaka to podobno wystarczy wykrecic dwie srubki i go wyjac,pamietajac zeby to robic na zablokowanej kierownicy:) jak ci sie uda wyeliminowac ten luz to napisz mi bo tez szykuje sie do tej "walki"

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdr,

0

Dokładnie dwie śruby torx i wyjmujesz krzyżaka. U siebie potraktowałem go młotkiem i pomogło ale po roku pojawił się delikatny , ale wyczuwalny luz i bez wyciągania przewierciłem krzyżak i wkręciłem blachowkręt 3mm i teraz jest super. Polecam tą operację wszystkim choć nie jest łatwo wywiercić dziurkę.

0

Posted (edited)

a czy ktos to przerabial?? bo nikt nie odpisal na ten temat w innym poscie.

dzis sie upewnilem i luz wystepuje midzy krzyzakiem a kierownica......pomoze ktos?????????????

Edited by blackyee
0

Mam tez problem z luzem w kierownicy najbardziej wyczuwalny przy wiekszej predkosci a mam zamiar jechac trase poznan-monachium i chce ta usterke usunac czy mozliwe jest ze to tez krzyzak? Chyba ze ktos z kolegow ktory zna sie a mieszka w Poznaniu bylby sklonny obejrzec sprawe, przejechac sie i pomoc w rozwiazaniu sprawy?

Wysłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk

0

ja przerabialem ten plastik

musisz wlozyc lape albo najlepiej wlezc pod deske i poszukac laczenia

ten plastik jest na laczeniu elementow kolumny

jeden wchodzi w drugi

plastik ten jestwciskany miedzy jeden a drugi element

najczesciej ulega uszkodzeniu podczas wypadku (kolumna sie sklada)

albo podczas nieumiejetnego zdjecia kierownicy

tak bylo u mnie

poprzedni wlasciciel nawalal mlotem zeby zdjac kiere

i kolumna wskoczyla do srodka wyrywajac plastik

pozniej co pewien czas wypadal

i musialem go wciskac reka na miejsce

0