Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rybkins

Rdzawy nalot na lakierze

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam oto taki problem. Wszystkie auta na firmowym parkingu pokrył rdzawy nalot(kropeczki) z filtrów maszyny, które znajdują się na zewnątrz. Dodam, że filtry nie były wymieniane i wszystko dostawało się do atmosfery, ziemie i auta. Kumpel jeździł po myjniach i innych tego typu wynalazkach i nic, dopiero u kolesia który zajmuję się regeneracją lakierów dało się to usunąć. Z tym, że koszt tego to 450 netto i cały dzień roboty. Co prawda firma ma albo zwrócić koszty naprawy lakieru albo sama będzie organizować taką naprawę. Tylko, że kolejka jest długa jak i czas oczekiwania a ja nie chciałbym z tym jeździć, ten nalot jest na powierzchni lakieru ale nie wiadomo czy po czasie nie wejdzie w głąb. I dlatego do Was pytanie czy znacie jakieś środki, które poradzą sobie z usunięciem tego?

Sam próbowałem myjek ciśnieniowych, nawet polerowałem maszynką maskę przez 2h i zero skutku. Na szybach jest również ten nalot, po dłuższym drapaniu paznokciem cos tam schodzi ale mało efektywne to jest, no i po lakierze nie będę drapał paznokciem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> a to że wycieraczki do wyrzucenia nie dodaje, bo jak po papierze ściernym :/

Jak coś to fotki tego ustrojstwa wrzucę jutro.

edit: byłem teraz zobaczyć czy w ogóle będzie to widać na zdjęciach i zrobiłem jedną fotę w miejscu gdzie to najbardziej widać. Mam nadzieje, że przynajmniej troche odda to co jest na tym lakierze. Najlepiej jest to wyczuwalne pod palcami ale niestety nie mamy jeszcze takiej technologii

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dodam jeszcze, że przypomina to kropeczki jakie moga pojawic się na lakierze np po zaparkowaniu pod drzewem, z tym, że te z drzewa da sie łatwo usunąć a te nie chu chu :/

Please login or register to see this link.

Edited by rybkins

Jeżeli polerka nie dała rady to podejrzewam że trudno będzie to usunąć a najlepiej podjedz do dobrego warsztatu lakierniczego i ciekawe co oni powiedzą może mają jakiś środek do tego typu zabrudzeń.

Domyślam się że ta maszyna to śrutownia. Służy do oczyszczania metali żeliwnym śrutem pod wysokim cisnieniem. Zasada podobna do piaskowania tyle że na grubsze elementy. Z lakieru pozbędziesz sie tego pyłu tylko mechanicznie. Swoją drogą za emisje tego dziadostawa są wysokie kary. Pomyśl co odkłada Ci się w płucach .

Please login or register to see this quote.

Koleś u kumpla polał to jakimś środkiem, odczekał chwilę i to sie rozpuściło. Tylko tak jak wspominałem koszt 450 netto i długi czas oczekiwania

Lakier naprawiony na koszt firmy. Odkąd mam Viki to tak ładnie nie wyglądała

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by rybkins