Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lukasz1981

Wymiana kierownicy - Przedlift na polift

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie dosc rozlegle . Chce wymiecic kierownice 4 ramienna VC z 2004 roku na poliftowa 3 ramienna z rolkami .I teraz co musze kupic jeszcze aby to dzialalo . Bo przyznam ze za jakis czas mam zamiar wymienic tez radio na takie z gps co wiaze sie z wymiana wyswietlacza . Dziekuje za pomoc

Kierownica "mechanicznie" będzie pasować, natomiast żeby działało sterowanie z kierownicy musisz zmienić radio na poliftowe (od cd30 wzwyż), odraz zmienić w cimie sposób sterowania z przycisków na rolki, a jak nie będzie takiej możliwości to chyba trzeba zmienić również CIM na poliftowy

Tak jak napisał kolega wyżej sama kierownica bedzie pasować ale bez zmiany w CIM nie licz ze rolki beda śmigać.

no chyba że kolega ma czteroramienną z rolkami od przejściówki

ale ta 4-ro ramienna ma rolki czy przyciski?

bo jak rolki to chyba plug&play.

ciekawy temat, bo sam mam rolki i 4 ramiona...moze jakas zmiana:)

Oj koledzy pasować będzie ale jeżeli będzie dokupiona do niej poduszka poliftowa z lat koniec 2005 - 2008, bo poducha z 3 ramiennej kiery z przedlifta lub przejściówki nie będzie pasować do poliftowej kiery. Najtańsze rozwiązanie to kupić kiere z przejściówki 3 ramienną z rolkami i 3 ramienną poduchę z przedlifta lub przejściówki. Skoro to 2004 rok to na 90% CIM będzie gadał z rolkami, ale do puki nie dasz radia pokroju CD30/CD30MP3/CD40/CD50/CD70/DVD90 to rolki będą bez użyteczne. Do tego poliftowy wyświetlacz od takiego radia koniecznie no i na 95% panel klimy + przeróbka wtyczek.

o, kurcze, dużo trzeba powymieniać!

a nie da się po prostu poprzekładać sterowań, tzn. w miejsce rolek wstawic guziki?

Please login or register to see this quote.

To ja dziękuję

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

To zależy od przedliftowe czy przejściówke, ja w przejsciowce mam wszystko co buluś wypisał tylko kierownica jest czteroramienna z rolkami wiec u mnie najpraqdopodobniej wystarczy ja zmienic i bedzie dzialac.

obawiam sie że przedlifotwe sterowanie nie wpasuje sie w poliftową kierownice, choć nie jestem do końca pewny

Dokładnie tak jak HDI pisze. Sterowanie z przejściówkowej kierownocy 3 ramiennej jest inne i nie pasuje od razu do poliftowej 3 ramiennej z dwóch względów. Rolki mają inne podłączenie z taśmą w CIMie, a dwa że plastiki w których są rolki mają inny kształt. Kształt rolki 4 ramiennej powinien pasować do poliftowej kiery 3 ramiennej.

poliftowa kiera - występowała w modelach z nowym przodem

przejściówkowa kiera 3 ramienna i 4 ramienna w modealch 2004/2005 ze starym przodem i poliftowymi elementami wnętrza

przedliftowa kiera 3 i 4 ramiona w modelach 2002-2004 wszystko stare w środku i zewnątrz.

- tak dla janości to napisałem, żeby ludzie się nie motali.

A ja mam taki problem, że kupiłem kierownice 4 ramienną, która oryginalnie maiała rolki. Mam Signuma z 2003 roku więc kupiłem do niej przyciski, żeby sobie problemu nie robić z rolkami ale okazało się, że mają inny rodzaj podpięcia (przyciski "na sztywno" a rolki przez kabelek). Da się to jakoś razem połączyć ? przerabiał już ktoś ten temat ?

Trzeba przełożyć również stelaż z wnętrza kierownicy.

Ma ktos pojecie czy kiera z Astry H podedzie do Vectry C ?

W AH sama kierownica jest taka sama jak w VC polift, różni się instalacją przycisków, w AH kostka do CIMa jest 6 pinowa, w VC jest 4 pinowa. Różnić się mogę też odcienie przycisków.

A wiesz moze czy da sie podmienic instalacje z kostka z kiery (jak moja) 4ramiennej?

Instalacje pewnie się da, ale Twoje rolki mają inny kształt i nie będą pasowały do kierownicy z AH

moja kiera z przejściówki poszla do astry h i kolega mówil ze bez małej rzezby sie nie obyło

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

przekładał wszystko ze swojej kiery wiec na bank sie da podmienić instalke

Panowie,

sprawa dot:

* Vectra 2005 r (przedlift)

* radio CD30

* w standardzie zwykła kierownica bez sterowania radia.

Ostatnio kupiłem skórzaną (moja była zdarta) czteroramienną z sterowaniem na guziki, pojechalem przełożyć i zaprogramować kierownicę.

Niestety otrzymałem informację że radio CD30 można obsługiwać tylko przez rolki.

Kolejny krok:

zakupiłem rolki (niebieskie na 3 piny) które były również w kierownicy czteroramiennej.

Pojechałem przełożyć guziki na rolki i niestety okazało się że po zdjęciu przycisków jest taśma na 4 piny, otrzymałem informację że teraz musze zakupić wiązkę od rolek do CIM`a.

Na Allegro nie mogę znależć tej wiązki..

Czy macie jakieś rozwiązanie?

tj czy do radia CD30 można aktywować przyciski?

Lub czy można zamontować jakoś te rolki bez zakupu instalacji?

z góry dziękuje za sugestie

Edited by stecher

cd30 tylko z rolkami pójdzie raz a instalkę fakty cięzko będzie Ci dorwać.. trzeba było szukać rolek razem z instalką na forum w dziale sprzedam spokojnie byś znalazł

koledzy mam pytanie jaka jest różnica wieloklinu w przed lifcie a polifcie? chciałbym wymienić kierownicę na taką z rolkami i włożyć radio poliftowe np. CD30mp3 lub wyższe i czy trzeba coś aktywować

nie ma różnicy w wieloklinie ale jest różnica w poduszce.. poliftowa kiera - musisz kupić poliftową poduszkę a to koszt 400 zł w górę, więc zostaje Ci kupono przejściówkowej kierownocy z rolkami do tego wymiana CIMu jeżeli nie masz takiego pod sterowanie rolkami czyli DL do tego panel klimatronika, kostki do radia, wyświetlacz poliftowy no i radio.

łoj to jest trochę zabawy i kosztów

a może jest jakieś fajne radyjko na 2din takie co by mogło chulać w VC przed liftem

bo jeśli bym chciał wymienić na fabryczne to w 2tyś nie bardzo bym się zamkną?

Edited by rudiksax

wersja mini:

CD30mp3+GID+CIM+kiera przejściówka + panel klimy = około 1100 zł

wersja max

czyli to samo ale z CD70 navi + GID = 1250

wersja max plus

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> to samo + kolorowy CID jakieś 1750 zł

+ do tego montaż

hm i co tu teraz zrobić?

do navi trzeba doliczyć antenę i rankę pod cid-a

czyli taki "max plus" wyjdzie około 2tyś to nie wiem czy nie lepiej kupić 2din jakiegoś Pioneera

chociaż jak patrzę to może i fabryka jest lepsza

Edited by rudiksax