Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

emes

Z20NET identyfikacja części

Recommended Posts

Zwracam się z prośbą o identyfikacją części z fotek poniżej:

Please login or register to see this image.

102.jpg

Silnik Z20NET, z okolic tego elementu widać wyraźny wyciek, proszę brać forumową o zidentyfikowanie problematycznej części oraz info na temat ewentualnej powagi usterki...

nie wiem czy chodzi Ci o złączkę czy o pompę vacum ?

Please login or register to see this quote.

Chodzi o całość, trudno powiedzieć skąd leci bo od spodu nie można zobaczyć ale podejrzewam miejsce połączenia z blokiem silnika.

więc pewnie uszczelka pompy vacum puściła.

trzeba na początek wyczyścić i zobaczyć skąd dokładnie leci olej.

Dodam jeszcze, że z tych okolic dochodzą niepokojące dźwięki ( coś ala chrobotanie połączone ze świerszczeniem ) więc chyba pada całość...

Tutaj może trochę lepiej będzie widać gdzie zbiera się ciecz:

Nie wygląda to na olej, bardziej przypomina wodę, czy to czasami nie będzie wyciek z termostatu który jest pod pompą :

104.JPG

Tylko czym wytłumaczyć dziwne odgłosy, czyżby podwójna usterka ? - pompa + temostat ?

Edited by emes

Dlatego tak jak napisałem - musisz dokładnie wszystko wyczyścić ( najlepiej sprężarką przedmuchać) i popatrzeć skąd dokładnie leci.

Witam

I co kolego, zdiagnozowałeś usterkę, napisz co tam się wydarzyło.

Wyciek był ... ale tak naprawde to nie wiadomo skąd

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:"> , wytarłem dobrze papierem i obserwowałem, olej się już nie pojawił chociaż uszczelka pod pompą podciśnienia jakby trochę się nadal poci ... natomiast grzechotanie i inne dźwięki to łożysko oporowe sprzęgła ale to zostawiam sobie do zrobienia na później ( razem ze sprzęgłem i dwumasą jak zajdzie taka konieczność ).

Cześć, do czego służy pompa vacum w tym silniku? Sory za lamerskie pytanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do tego samego co we wszystkich turbodoładowanych silnikach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do wytworzenia podciśnienia, służącego do obsługi pompy hamulcowej, elektrozaworów itp.

Czy usterka takiej pompy skutkuje twardą pracą hamulca? Mam na oku jeden egzemplarz signum i z tego co się zdążyłem zorientować ma wyciek w okolicach tej pompy.

Jak pompa nie będzie wytwarzała podciśnienia, to nie będzie wspomagania hamulców.

według mnie to jest właśnie wyciek z uszczelki pompy vacum mam to samo po zimie widać trochę oleju na skrzyni natomiast po wytarciu pompy nic nie zobaczysz od razu jest to drobny wyciek wiec wyjdzie za kilka dni wsadź rękę pod nią a poczujesz

dokladnie z pod vacu, tez to przerabialem

w silnikach 2.0 t często spotykany objaw widziałem w kilku egzemplarzach - delikatne wycieki z uszczelnienia pompy vacu

Czy wymiana uszczelniacza "zmiękczy" pracę hamulca, czy na jego twardość wpływa raczej początek końca pompy i wymiana uszczelnienia na nie wiele się zda?

wyciek na dzialanie pompy nie ma zdnego wplywu

To, ze "poci" się pompa VACUM nie ma wpływu na twardy pedał. Prędzej problem może być z serwo hamulca, ale także usterki vacum w samej sobie wykluczyć nie można.

pozdro

Gdzie znajduję się termostat w z20net i czy jego wymiana jest kłopotliwa?

Termostat znajduje się na końcu tej grubej rury, którą widzisz na pierwszym zdjęciu tego tematu. Tak mniej więcej pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym a pompą vacum, do pokrywy termostatu dochodzą chyba 3 rurki i przykręcona jest na 3 śrubki. Wymiana to na spokojnie 30 minut.

a trzeba demotnować Vacum pompe czy jest dojście dobre?

Dojście jest dobre pod warunkiem, że nie masz tam poprowadzonych przewodów od instalacji LPG.

Pompy nie trzeba demontować.

Edited by Rafał vici

Witam

Jeśli dobrze pamiętam, to zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego dobrze jest do tego zabiegu zdemontować

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdro

Wymiana rzeczywiście prosta, po zdemontowaniu zbiorniczka wystarczy odkręcić 3 śrubki, zdjąć dużego węża z obudowy i mamy termostat na wierzchu.

odgrzeje kotleta.

czy dostanę w sklepie same części typu: uszczelka termostatu i uszczelka vacu pompy ??

spod pompy poci sie strasznie... a co do termostatu - kpie mi skądś tam woda na skrzynie... :/ kapie dokładnie z blaszki mocującej linki do skrzyni - wyjąłem termostat i oring okazał się wyciągnięty :/

mam nadzieje, że to to.