Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dareckir74

wiatraki 2

Recommended Posts

witam i pozdrawiam klubowiczów

Posiadam vectre b 1.8 16v z silnikiem X18XE1,problem polega w załaczaniu się wiatraków chłodzenia i klimy,od pewnego czasu szybko nabiera temperature do 100......i dalej,

wiatrak chłodzenia załącza się przy wskazaniach 100-102,natomiast wiatrak klimy nie kręci wcale.

Zrobiłem testy wedle opisu z forum i ma sie to tak:zwierałem na wtyczce S88, silnik zimny

test1 styki 2z3

test2 styki1z2z3

dalej dałem już spokój,

nic nie działało,słychac tylko przekażnik jak przerzuca styki,wiatraki stoją,proszę o jakieś sugestie może cos zle robiłem,bedę wdzięczny pozdrawiam

Sugeruję podpięcie wiatraka na krótko do aku.

Wtedy się okaże czy wiatrak w ogóle żyje.

witam

po spięciu na krótko 0 efektu.....martwy,sugestia wymiana wiatraka czy da się cos jeszcze zrobić,dzieki

Każdy silnik elektryczny idzie naprawić. Koszta takie same jak wiatraka albo i wyższe.

jeszcze jedno pytanko

czy nie działajacy wiatrak klimy ma wpływ na szybsze nabieranie temp,rozumiem że nie ma pierwszego etapu(faza1)przy 90......92 stopni i tladego tak się zachowuje???

jutro postaram się zrobić zobaczymy czy to to było przyczyną,podzielę się inf.dzięki pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Sprawdź bezpiecznik F52

witam

bezpieczniki ok,moja myśl to kondensator ten przy wiatraku,ale może sie mylę,no chyba że jakis przekażnik,dzięki pozdrawiam

witam

wymieniłem wentylator i wróciło wszystko do normy,poprostu złosliwość rzeczy martwych,pojadę jeszcze tylko na sprawdzenie klimy ,myslę że wszystko ok

wiec zamykam temat,dziekuje i pozdrawiam zainteresowanych sprawą jeszcze raz dzieki