Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
artus78

problem z wiatrakiem

Recommended Posts

Witam ! Panowie chciałem przedstawic mój problem z wentylatorem chlodnicy wody autko to vectra b 2.0 benzyna bez gazu. Zaznaczam ze robiłem testy z pinami na wtyczce czujnika S 88 i wszystko ok. Wygląda to tak gdy silnik zimny włanczam klime oba wentylatory chodzą na 1 biegu.Niepokoji mnie ze gdy silnik osiąga temp [wskaznik na desce] ok 95 st. to pracuje tylko wentyl od klimy na wyzszym biegu a wentyl od silnika stoi ,dopiero jak temp podchodzi pod 100 to staruje na najwyzszym biegu.Wydaje mi się ze gdy klima włąnczona powinny chodzic oba niezależnie od temp.Efekt jest taki jakby nie było 2 biegu wentylatora na chłodnicy wody. Prosze o wskazówki czy tak ma byc czy szukać dalej przyczyny ,z góry dzięki !

Please login or register to see this quote.

Zwieranie pinów na wtyczkach symuluje przekroczenie temperatury.

Czyli musiałeś coś źle sprawdzić.

Zrób wszystkie testy jeszcze raz, ale przy wyłączonej klimie i zimnym silniku.

Robiłem testy na zimnym silniku i przy wyłączonej klimie ale spróbuje jeszcze raz.Dziwi mnie to ze wentyl chłodnicy wody działa w zakresie temp. od 90 do 95 st.na pierwszym biegu i staje , załąncza sie dopiero gdy wentyl klimy chodzi na 3 biegu i temp rosnie ,wtedy on startuje .Nawet jak włąncze klime przy temp powżej 95 st to on nie rusza.Myśle że sprawdze jeszcze rezystor.

Ale to właśnie powinien wykazać test drugiego biegu.

Ok. dzięki sprawdze jeszcze raz wszystko od początku ,mam tylko pytanie czy jak zewre w wtyczce S88 piny 1z2z3 i będzie pracował na 1 biegu to znaczy ze rezystor czy szukac dalej

Edited by artus78

Zrób dokładnie wszystkie testy.

Ten sam czujnik załącza oba wentylatory, czyli nie może być co innego na testach, a co innego w praktyce.

ok. dzięki

witam ponownie ! Zrobiłem wszystkie testy od nowa . Wszystko wskazuje na rezystor gdyz wiatraki kręcą sie we wszystkich kombinacjach oprócz jednej gdy powinien chodzic na 2 biegu wentyl od wody.Po prostu chodzi na pierwszym biegu a gdy zewre odpowiednie piny i powinien załąnczyc drugi bieg to wtedy staje a wentyl od klimy pracuje ok. tak jak w poscie z testami

Możesz dla pewności zrobić test „na krótko”

ok. tylko mnie nurtuje co moze byc przyczyną padnięcia temika w rezystorze

Witam wymieniłem termik w rezystorze od wentylatora silnika i wszystko ok. zobaczymy jak długo wytrzyma. Czy ktoś mógłby wyjaśnić dlaczego ten termik padł?

Witam ponownie ! Naprawiony rezystor [uwalony termik] padł po dwóch dniach . Chciałbym sie dowiedzieć co może być tego przyczyną ?

Rezystor okazał sie w porządku , poprostu zawiesił sie wiatrak bo gdy go lekko puknołem to ruszył

Edited by artus78

Masz powód spalenia bezpiecznika.

Bezpiecznik termiczny jest po to, żeby w razie mechanicznego zacięcia się wentylatora nie spaliło jego uzwojeń.

ok. teraz rozumiem , wielkie dzięki za informacje !