Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

adi00812

Stukanie w okolicach prawego tylnego koła podczas jazdy po nierównościach

Recommended Posts

Witam!

Jak w temacie. Ostatnio podczas jazdy, nagle i znienacka zaczęło mi coś stukać z tyłu w okolicach prawego koła. Na początku było to delikatne, mało uciążliwe stukanie, ale w miarę z każdym kilometrem zaczęło tłuc coraz głośniej.

Oczywiście nie wpływa to na jakość techniczną jazdy. Podejrzewałem, że może być to pęknięta sprężyna. Jednak sprawdziłem i sprężyna jest cała. Dodam, że to Opel Vectra A z 1993r.

Będę wdzięczny za pomoc;)

Samochód na lewarek ,koło na bok. Zakręć teraz bębnem i wsłuchaj się gdzie ci stuka. Sprawdż też czy nie masz luzu na łożysku.

A otwórz bagażnik i sprawdź nadkole w okolicach amortyzatorach. Vectry lubią tam gnić i może u Ciebie częściowo przegniło i wydaje jakieś odgłosy.

Please login or register to see this quote.

u mnie też stukało pukało i na mocowaniu belki tylnej do podłużnicy było przegnite i się oderwało i tam pukało troche grubej blachy, spawarka i kłopot z głowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Zobaczyłem jak pisałeś. No i faktycznie przegniło sobie i jest nawet spora dziura... Dzięki wielkie za pomoc:)

Hehe, no widzisz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Właśnie to mi pierwsze na myśl przyszło. Ale możesz jeszcze tak profilaktycznie obejrzeć mocowania tylnej belki jak kolega maska13 mówi, ale tam raczej masz w porządku

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">