Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Adu454

Kontrolka ABS zapalajaca sie podczas jazdy?

Recommended Posts

Witam. Ostatnio podczas jazdy, ale tez nie zawsze zaczela mi sie zapalac kontrolka ABS'u, nigdy wczesniej tak nie bylo do czasu gdy robiłem przy tylnich kołach bo urwała sie sprezynka od naciagu hamulca recznego przy tarczo bebnach, nie mam pojecia czy cos gdzies zruszylem albo cos.

Prosze o porade co by mozna z tym zrobic, gdzie szukac przyczyny

Z góry dziekuje, pozdrawiam

Tu masz cały temat o kontrolce ABS

Please login or register to see this link.

Dzieki kolego przeczytalem kilka pierwszych stron i zrobie wedlug porady, dziekuje pozdrawiam

Ehh no i lipa bo nie mam takiego sterownika o ktorym mowa tylko ten inny, jesli dobrze to rozumiem to mam boscha

takie cos jak kolega tam pokazywal, macie jakies propozycje co do tego ?

moze bys sprawdził najpierw zębatki na przegubach? niz brac się za wymiane sterownika.

jezeli grzebal z tylu to tam zadnej zembatki nie znajdzie , poniewaz caly system jest w piascie , jedyne co mi przychodzi do glowy to wtyczka od czujnika abs wpinana w piaste

no dobra, narazie czekam na zamowione nowe sprezynki jak bede robil to popatrze co tam jest

A więc tak, dzis robilem przy tylnich kolach te sprezynki od naciagu hamulca recznego, teraz jest bosko:P nic mi nie trzyma i jeszcze rączka recznego nie jest luzna ale przechodzac do tematu to skusilem sie sciagnac jeszcze przednie kola i co sie okazalo, zebatka abs prawego kola jest peknieta a na dodatek to ona mi popiskiwala podczas jazdy w korku, a ostatnio wlasnie zaobserwowalem ze tylko przy 90-100km/h zaswieca sie kontrolka abs.

widze wlasnie ze na alledrogo są teraz te zebatki ale 30zł za sztuke i nie wiem bo pasowalo by wymienic dwie odrazu, nie wiadomo kiedy ta druga sie sypnie a w dobrym stanie to ona nie jest

Jak sądzicie wymieniac dwie ?

Edit

Zamówilem dwie te zebatki- niech to juz dziala jak nalezy i na dluzszy czas.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kiedys przegladajac forum widzialem taki krotki opis kogos jak to wymienic te zebatki a teraz za nic nie moge tego znalezc, czy jest ktos kto ma to gdzies pod reką lub wie i opisze jak to wymienic ?

Bede bardzo wdzieczny i vectra równiez, Z gory Dziekuje i pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Adu454

wymieniaj dwie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> wyprzedziles mnie nim wyslalem edytowanego posta ^^

Please login or register to see this quote.

Dzięki kolego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> źle szukałem bo myślałem że to jest w temacie o abs'ie