Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

alfama10

dziwne odglosy przy skręcaniu

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, podczas skrętu w prawo (chodzi dokładnie nie o sam skręt tylko najdokładniej obrazując problem, podczas jazdy po średniej wielkości łuku w prawo) wyraźnie słychać metaliczny dźwięk jak z koła fortuny. Proszę o poradę czy chodzi o: przegub; łożysko mcphersona; piastę; drgający klocek, czy może jeszce coś innego. Nadmieniam, że "specjaliści" na szarpakach nic nie wynajdują. Ja stawiałbym na przegub ale specjalistą nie jestem; myślę, że jeżeli sprężynka spełnia swoje zadanie w zacisku to klocek odpada; łożysko podczas jazdny chyba by huczało.

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Dokładnie łozysko by chuczało ja ostatio miałem tykanie i okazało sie że krótka półos do wymiany i sworzen

Witam, ponawiam problem a mianowicie; wymieniłem sworznie po obu stronach, łożysko mcphersona spawdziłem i jest ok, wymieniony przegub po prawej stronie, sprężyny całe, klocki ok, łaczniki stabilizatora wymienione i gumki na nim ok, więc w czym problem; ludzie się za mną oglądają bo dzwonię na łukach jakby cyrk wjeżdżał do miasta, pomocy i pozdrawiam.

A który przegub wymieniłeś?

Zewn. czy wewn.?

Ja to bym postawił na klocki i zapieczone cylinderki ,miałem to samo ,pisk ,zgrzyt,pierwszy raz to wymieniłem łożysko,i strzał nie celny,obejrzałem czy klocki odpuszczają i eureka ,zdjąc i przeczyścic cały zacisk z całego syfu z 10 lat,na bank!!!!!

witam podepne sie pod temat u mnie rowniez cos wyje w kole tylko podczas skrecania w czesie jazdy np na rondzie oczywiscie jadac w lewo po luku, dzwiek dochodzi z prawego przedniego kola, jadac na wprost jes cisza.

Witam, hamulce są ok wymieniałem klocki niedawno, tłok pracuje lekko, sworznie zacisku nasmarowane i są ok; ogólnie temat nie został rozwiązany, dzwonienie narasta nawet już podczas jazdy na wprost. Mam pytanie, czy może to być wina piasty lub jakieś odgłosy ze skrzyni (niedawno uzupełniany był olej)?. Mam jeszcze jedno podejrzenie co do wydechu a dokładnie odcinka kolektor-katalizator, z zewnątrz wydaje się, ok ale może w środku coś się urwało i brzęczy; ogólnie mówiąc ręce opadają.