Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

weebs

pomoc w wyborze OC+AC+NWW

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie do kolegow z forum, chodzi o wybor dobrego AC dla opla signum z 2003r.

Obecnie auto jest ubezpieczone w LINK4 i przy przejeciu polisy od poprzedniego wlasciciela warunki byly dobre naprawa w ASO z wykupiona amortyzacja na oryginalnych czesciach i sensowan wycena samochodu. Obecna propozycja jest juz duzo gorsza, cena polisy wyzsza o 300zl, wykupiona amortyzacja ale na zamiennikach i moge naprawiac w ASO auto jest wycenione na blisko 23k. Nie wiem czy w ASO naprawiaja na zamiennikach ale chyba jedno wyklucza drugie bo pewnie przy takiej naprawie musial bym sobie dosc duzo doplacic.

Przykladowe propozycje firm ubezpieczeniowych:

PZU moze i mozna w ASO i na oryginalnych z wykupiona amortyzacja ale wartosc pojazdu ponizej 16tys

AVIVA rowniez jak PZU ale znowu wartosc ponizej 16tys co jak i w przypadku jakiegos zdarzenia z tej kwoty zrobi sie 12tys

Liberty Direct wycena 22tys nie mozna w ASO i 10% udzial wlasny w przypadku kradziezy

AXA wycena 17700 i tez nic specjalnego

Moze ubezpieczal ktos samochod w bliskim okresie czasu i moze podpowiedziec gdzie beda dobre warunki czyli sensowan wycena wartosci auta mozliwosc naprawy w ASO na oryginalnych czesciach z wykupiona amortyzacja

Jak narazie sklaniam sie do kilku firm:

HDI wartosc 23tys mozna naprawiac w ASO na oryginalach

BENEFIA 23650 rowniez mozna naprawiac w ASO na oryginalach

PZM 23000 jak wyzej

Nie wiem czy to sa dobre firmy ubezpieczenieowe, moze ktos moze cos doradzic ogolnie polisa ksztaltuje sie w granicach 1500-2000zl

Napewno musze jeszcze dobrze zaglebic sie OWU wybranej firmy

zadzwoń do rankomatu teraz mają 14 towarzystw , ja 2 lata za ich pośrednictwem ubezpieczam i cena jest OK ,

ja tak samo jak papas, wszedłem na tronke rankomaty i wypelnilem wymagane pola do obliczenia skladek i na drugi dzien do mnie Pani zadzwonila i przedstawila najkorzystniejsza oferte z ktorej skorzystałem

Ja swoją Vectre C ubezpieczalem tydzień temu.

Zrobiłem konkurs ofert do konkursu wybrałem takie firmy:

AXA,AVIVA,Link4,Liberty,PZU,PZmot,Uniqa,Warta,Hestia,Mbank,PTU

mająć 60% zniżek na OC i 10% na AC zalezało mi na dobrej firmie na nowo kupione auto

konkurs wygrała oferta z Mbanku bo dali najlepsze warunki i byli najbardziej atrakcyjni cenowo co ważne

auto mam wycenione na kwotę odpowiednią na 26tyś wszystkie naprawy w ASO na oryginalnych częściach.

inne firmy auto wyceniały o jakieś 30 % mniej (nie wiem czemu ) przedział 18-21tyś

Szczerze polecam zrobienie konkursu zajmuje to troche czasu ale masz wtedy pogląd co do relatywnych cen na rynku

zrobiłem też dla porównania tak jak koledzy napisali wyżej i wyszło drożej tak samo jak za pośrednictwem agenta.

tylko jak zaczniesz szukać opinni na temat danej firmy to ludzie pisza o każdej itd..

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Travis

ja mam benefie pełny pakiet, dużo firm sobie odlicza np,10 czy 20 % w przypadku kradzieży samochodu co małą sumką nie jest, na link 4 bardzo wiele osób narzeka, dla mnie ta firma nie istnieje, szukałem sobie oferty to w ciągu 3 dni 3 razy oferta dlamnie drożała

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> a ludzie którzy tam pracują posiadają słabą wiedzę o ubezpieczeniach, najlepiej szukać oferty z pakietem oc i ac wtedy zniżki z oc lecą na ac. Ogólnie ceny są od regionu uzależnione itd. Można sobie pójść do biura gdzie mają wybór ubezpieczeń i na miejscu wybiorą ci i przedstawią oferte najlepsza dla ciebie.

Ja mam na viki 2004rok w Pzu minicasko i zaplacilem za nie 210zl i tez mi wycenili auto na 17500zl

każda firma ubezpieczeniowa podchodzi indywidualnie do każdego klienta , zrobić przegląd , wybrać najlepszą cenowo ofertę (przy spełnieniu założonych kryteriów). W moim przypadku mam w ALLIANZ kryterium było kupić ubezpieczenie full jak najtaniej i dla przykładu to co zapłaciłem LINK4 chciał x2

Guest łopata

Cześć.

Pod temat się podpinam, żeby nowego nie zakładać.Dzisiaj Vectrę kupilem (pierwsze autko:) i z tego co rozumiem, to jeszcze 30 dni mogę na starym jeździć. I dobrze, bo jak sobie zobaczyłem te ubezpieczenia, to aż szok drobny przeżyłem. Ale znalazłem coś takiego

Please login or register to see this link.

wyliczyli mi, że gdybym auto wziął na współwłasność z ojcem, to dużo taniej by było wszystko. Można to teraz jakoś zrobić?

I drugie pytanie: korzystał ktoś z ich porównywarki? Bo nie mam czasu (czyt. chce mi się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> latać od firmy do firmy i najchętniej przez neta bym kupił.

z tego co wiem to juz na poczatku umowa kupno-sprzedaz musi byc na dwie osoby, jak sprzedawalem poprzednie auto, to mlody kolega bral na siebie, potem poprawialismy umowe kupna-sprzedazy na niego i tate

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zeby bylo taniej