Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

AdrianCZwa

Zamek centralny tylnej klapy.

Recommended Posts

Witam serdecznie,

piszę może z takim małym problemem, ale jednak wkurza mnie. Wcześniej po otworzeniu samochodu z pilota jednocześnie odblokowywała się tylna klapa - wystarczyło wcisnąć zamek bez używania klucza i klapa się otwierała. Kiedyś jednak otworzyłem sam bagażnik za pomocą klucza bo nie potrzebowałem otwierać reszty drzwi i od tej pory centralka już nie odblokowuje klapy. Czy jest sposób jakiś żeby wrócić do stanu poprzedniego? Jakieś programowanie centralki tylnej klapy?

Pozdrawiam

Adrian

Masz sedana czy kombi jeśli to drugie to sprawdź wiązkę kabli między budą a klapą. Jeśli masz sedana to przetarcie raczej nie wchodzi w grę z racji tego że kable idą po jednym z ramion klapy. Jeśli masz tapicerkę klapy to zrzuć ją wykręć zamek i podepnij na krótko jeśli nie zagada to do wymiany. Może zaśniedziały piny to też sprawdź.

ustawienie klucza i wyjecie w odpowiedniej pozycji pewnie rozwiaze problem

teraz nie pamietam czy pion czy poziom

pokombinuj

na forum juz z tym sie pare osob meczylo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sedana mam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> I właśnie wydaje mi się, że to kwestia zaprogramowania zamka bo było wszystko dobrze do momentu aż nie otworzyłem zamka z klucza

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuję za pomoc.

zamka sie nie programuje

tylko odpowiednio otwiera albo zamyka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

trzeba w pionie ustawić i się zamknie

mam pytanie gdyż u mnie był walnięty ten siłownik w bagażniku i wczoraj wymieniłem i nie zamyka co robić

a napiecie do niego dochodzi ??

no normalnie jak zamykam to chodzi ten silniczek centralnego ale jak otworze kluczem i zamknę pilotem to jest dalej otwarte i odwrotnie jak zamknę kluczę i otworze pilotem to jest zamknięte

koledzy poradzicie coś

koledzy poradźcie co może być jak wymieniłem siłownik klapy od centralnego i nadal nie zamyka może to coś z zamkiem pomóżcie

Skąd wiesz, że chodzi Ci ten silniczek ?

bo sprawdzałem kluczem jak zamykałem pilotem i widziałem że chodzi bo chyba tak się sprawdza

opiszę wam jak zrobiłem z tą wymianą siłownika w klapie bagażnika w sedanie mianowicie ściągnąłem poszycie z klapy bagażnika i odłączyłem stary siłownik i wykręciłem go z klapy bagażnika i kupiłem drugi. Ten co go kupiłem to miał dwa kable i wziełem się na sposób i wyciągnąłem kostkę ze starego siłownika i tylko połączyłem kable i wpiełem tak jak było poprzednio zamontowane i sprawdzałem i jak zamykałem z pilota to siłownik chodzi a jak zamknę bagażnik to nie zamyka go co koledzy radzicie.

Zadałem takie pytanie, bo jeżeli Ty widzisz że siłownik działa to znaczy, że sprawdzasz przy otwartej klapie, przy zamkniętej już nie zobaczysz tylko jedynie możesz usłyszeć czy działa (chyba, że wejdziesz do bagażnika

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Jeżeli nic nie słychać, to prawdopodobnie masz przetarte kable.

Ja u siebie tak miałem - przy niedomkniętej klapie siłownik działał, ale jak zamknąłem to nie ogarniał już. Potem ani tak ani tak nie reagował.

Okazało się, że miałem przetarte kable. Sam też kupowałem drugi siłownik..

Spróbuj też z "pozycjami" w zamku, mianowicie pion/poziom i próbuj otwierać albo zamykać.

ok a o jakie kable konkretnie chodzi

chodzi o wiązkę kabli która jest podczepiona ma lewym zawiasie klapy, od zamykania i otwierania przewody potrafią się łamać

koledzy kable są ok bo sprawdzałem

i co to może być pomóżcie koledzy

Trochę się uparłem na te kable, bo sam rok czasu się męczyłem szukając wszędzie przyczyny i one okazały się winne (nawet kupiłem mikro przełączniki .. )

Spróbuj wyjąć z siłownika cięgno od zamka i słuchaj czy pracuje przy otwartej i zamkniętej klapie (powinno być słychać). Jeżeli faktycznie go słychać, to ja już nie mam pomysłów i sam problem jest w zamku.

Mi też się wydawało, że mam kable w porządku ale dopiero jak zacząłem ściągać izolację/otulinę tych kabli to wyszło, że wszystkie mam przerwane.

Próbowałeś z tymi pozycjami zamka ?

tak pozycje sprawdzałem ale tak jak jest kostka w klapie co idą kable po tym ramieniu do klapy to z jednej strony jest 6 kabli w kostce a w tym co się wypina w kostkę jest 5 kabli i jedno miejsce wolne w kostce może to to jest przyczyną.

Jeżeli tak było od początku to raczej jest ok.

aha kurczę to już sam nie wiem czemu tak jest może ktoś podpowie co trzeba zrobić żeby działało

ponawiam temat którędy idą kable na tył auta do np: bagażnika bo jest tak z tym siłownikiem raz jest tam prąd a raz nie ma. I czy może to też być przyczyną słaby akumulator.

Przepraszam, że tak późno, ale ogólnie jako na forum byłem mało aktywny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Przychodzi czas poprawy.

Wracając do zamka to postanowiłem go rozebrać. A mówię sobie co ma być to będzie, albo naprawię albo i tak będzie do wymiany.

Po rozebraniu wyleciała mi taka mała kuleczka. I to ona była powodem całej awarii. Sorry za brak profesjonalnego opisu. Po rozebraniu dalej zobaczyłem, że jest specjalny dołek dla tej kulki i to ona powoduje, że zamek się przekręca a nie kręci w koło. Poza tym ani z klucza się nie dało zamknąć ani z centralki. Włożyłem tą kulkę na swoje miejsce i poskładałem. Pomęczyłem się z tym chwilę ale dało rade. Zamek działa jak ta lala

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam i dziękuję

Witam

Dokleję się do tego tematu aby nie otwierać nowego.

Po kłopotach z zamkiem i rozebraniem go zastanawiam się czy klucz ma wchodzić do zamka w całości, czy tylko w większej części - po prostu nie pamiętam bo zawsze działało do z centralnego, u mnie klucz wchodzi w większej całości ale nie cały.

Proszę o podpowiedzi.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

Brud go zapchał rozwierć małym wiertłem te wgniecenia zdejm tą chromowana nakładke tylko uważaj nie pomyl wkładek jak by ci się wysuneły potem jak złożysz to zapunktuj w innym miejscu.

Jak nie będziesz mógł tego naprawić to zakup inną wkładke lub cały zamek i spasuj klucz tak jak ja.

pnQpjMz.jpg

Czyli po włożenia kluczyka dopilnikuj te wystające blaszki do równa potem wazelina bez kwasowa i poskładaj.

DVmaFRW.jpg

VB SEDAN ... Mój kluczyk od auta pasuje tylko do stacyjki, a do drzwi i do klapy nie ( zawsze otwierałem je z pilota) i raz samochód stracił zasilanie i jeden osiedlowy cwaniaczek zaproponował mi przekręcenie zamka w klapie ( mówił, że kiedyś już coś takiego robił i koszt później nie będzie duży), ale po prostu zepsuł wkładkę i chciałem rozebrać, i zobaczyć jak to wygląda, ale nie chciałbym czegoś pourywać. Moglibyście mi w skrócie napisać jak to rozebrać (znaczy ten plastik pod którym jest wkładka z silniczkiem, gdzie ma zaczepy i w ogóle). Dzięki:) 

Ps. Wkładka obecnie kręci się w koło.

Edited by Asiorek
Błędy logiczne zdania.