Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Samoczynnie włączający sie klakson.

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.Otóż mam problem z klaksonem.W niedziele zaczął samoczynnie trąbić,samochód stał od poru godzin ,zamknięty i nikt go nie dotykał.Nie mogłem w żaden sposób tego wyłączyć dopiero odłączenie aku pomogło,przez dwa dni jezdziłem z wyjętym bezpiecznikiem.Dodam że nie mam alarmu.Pojechałem na kompa bezpiecznik był wyjęty i wyszło że klakson ma zwarcie do masy po wykasowaniu pojawiał się ponownie,bezpiecznika nie było na swoim miejscu.Może ma ktoś jakieś sugestie które pozwolą ustalić przyczynę i gdzie jej szukać.

Witam szanownych forumowiczów.Otóż mam problem z klaksonem.W niedziele zaczął samoczynnie trąbić,samochód stał od poru godzin ,zamknięty i nikt go nie dotykał.Nie mogłem w żaden sposób tego wyłączyć dopiero odłączenie aku pomogło,przez dwa dni jezdziłem z wyjętym bezpiecznikiem.Dodam że nie mam alarmu.Pojechałem na kompa bezpiecznik był wyjęty i wyszło że klakson ma zwarcie do masy po wykasowaniu pojawiał się ponownie,bezpiecznika nie było na swoim miejscu.Może ma ktoś jakieś sugestie które pozwolą ustalić przyczynę i gdzie jej szukać.

Prawdopodobnie padł przekaznik (nie jestem pewny na 100% ale chyba jest on nie wymienialny i uec do wymiany prawdopodobnie )

możesz go rozbebeszyć i sprawdzić ewentualnie coś dobrać i podmienić ten przekaznik

Edited by xpirat

Co oznacza skrót uec i gdzie szukać przekaznika ?

Uec to skrzynka z bezpiecznikami pod maską a sam przekaznik prawdopodobnie jest wlutowany w tej skrzynce trza by ją rozebrać i pomierzyć miernikiem ten przekaznik

3QIl2.jpg

g1Dts.jpg

wtTp.jpg

wszystko co potrzebne masz wyżej miernik i teraz twoja kolej i pochwal się rezultatem

błąd masz

B2750 Obwód sygnału dźwiękowego, napięcie za wysokie

Edited by xpirat

Wielkie dzięki.Może dodam jeszcze że jak włoże bezpiecznik to klakson nie trąbi dopiero jak nacisne na kierownice.

napisz dokładnie jaki masz błąd

Wielkie dzięki.Może dodam jeszcze że jak włoże bezpiecznik to klakson nie trąbi dopiero jak nacisne na kierownice.

co to znaczy jak nacisne na kierwonice? moze przestawily sie rolski na przyciski w kierze i trabi jak tak mialem biore glosniej a tu trabi

A tak przy okazji to ktory nr bezpiecznika odpowiada za klakson?

FE 3 --- 15 amper w uec przecież masz schemat wyżej

wg mnie typowy objaw sklejania przekaznika.

Prawdopodobnie ale jest on nie wymienny chyba że gość wy lutuje z uec i coś innego dobierze (cena uec nie jest straszna a opcomem sam sobie skonfiguruje do autka więc nie wiem czy jest co się bawić )

Edited by xpirat
  • 1 year later...

odświeżam temat

u mnie problem z klaksonem objawia się jego brakiem kiedy załączę światła, rolki na kierownicy działają poprawnie nie powodują włączenia klaksonu, podczas naciskania klaksonu podgłaśnia się radio. Kiedy wyłączę światła klakson zaczyna działać.

kierownica od kiedy posiadam nie była rozbierana, brak komunikatów błędów podczas podłączenia OP-COM

• 4 months later...

Witam kolegów, pozwolę podpiąć się ze swoim problemem. W mojej vectrze (polift 1,9cdti) nie działa klakson. Sprawdziłem wszystko prócz przekaźnika którego za cholerę nie mogłem znaleść. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, jedyne co to nie ma napięcia na klaksony.Mam kilka pytań:

-czy w polifcie przekaźnik od klaksonu również znajduje pod skrzynką bezpiecznikową w komorze silnika,

-czy jest jakiś problem z jego wymianą,

-czy może ma ktoś może jakieś foto jak to wygląda,

• 3 months later...

odświeżam temat

u mnie problem z klaksonem objawia się jego brakiem kiedy załączę światła, rolki na kierownicy działają poprawnie nie powodują włączenia klaksonu, podczas naciskania klaksonu podgłaśnia się radio. Kiedy wyłączę światła klakson zaczyna działać.

kierownica od kiedy posiadam nie była rozbierana, brak komunikatów błędów podczas podłączenia OP-COM

u mnie podobna anomalia, nie wiem skąd i jak zaradzić?

• 7 months later...

Podłączę się do tematu,

Chciałbym odłączyć klakson fabryczny i podłączyć trochę inny generator dźwięku. Ma ktoś pomysł, w którym miejscu się wpiąć? Potrzebuje tylko sygnał sterujący idący od kierownicy (o ile to napięcie dodatnie, a chyba włącznik w kierownicy zwiera do masy patrząc po schemacie). Orientuje się ktoś, czy po odłączeniu klaksonów komp wyświetla błąd?

Pozdrawiam