Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
marcin08041978

Problem z obrotami

Recommended Posts

Witam,mój problem polega na tym że w czasie jazdy na LPG po wyrzuceniu na luz bądz przy zmianie biegu obroty chwilowo się podnoszą albo zostają w miejscu a póżniej wolno spadają.Od gazownika usłyszałem że inst 2 generacji w 16 zaworowych silnikach tak mają,ale irytuje mnie fakt że taki objaw występuje u mnie dopiero od 7 dni,więc gazownik coś ściemnia.Co o tym sądzicie,w czym może być problem??.Na benzynie jest oki.Proszę o jakieś sugestie i rady . Dodam jeszcze że na postoju takich objawów nie ma silnik normalnie jak na PB schodzi z obrotów .Pozdrawiam.

Edited by marcin08041978

jaka instalacja ile ma i ile przejechane jest na niej ??

Jest to instalacja 2 generacji,sterownik Bingo s4 z silnikiem krokowym,reduktor tomasetto ahille 100HP,przejechane na niej jest 10tys km.

Please login or register to see this quote.

czyli niedawno zakładana, szkoda że dałeś sobie wcisnąć II generacje do tego silnika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak jak kolega pisze wyzej minimum 3 generacja a jeszcze lepiej 4

A powiem szczeże dziwne masz komponenty dobrane ale co gazo-szaman to inna konstrukcja

A co do objawów hm nie wiem moze sie myle ale u mnie po 10 tys gazownik kazał zgłosic sie na przeglad i wymiane filtrów i dostrojenie jesli cos bedzie nie tak

wiec u Ciebie musi byc podobnie moze po prostu filtr sie przytkał

Mi nieraz lekko falują obroty wahania 50-100 obrtów ,gaz mam sekwencje stag 4 założona w kwietniu tego roku . Przepustnice mi wyczyścili bo syfu było b.dużo. silniczek krokowy bosch. Kable bosch (mają już z 8msc) i swiece ngk. Na początku nie falowało mi nic , co może być ? I teraz jak jest 33stopnie na polu to ale 1.6 jakoś sobie daje rade w okolicach 3tys i wyżej , nie wiem czy te 17 mają coś do tego , bo już będzie koło 2 lat na 17' nie licząc zimy 14' . NIE wiem czy na 16 lespiej by coś było ? Powiem że przy spokojnej w miare jeździe nieraz uda sie za 30zł zrobic 115km . Tylko jakby był troszke żywszy w okolicach do 3 tys.

Kolego byłeś na przeglądzie po 1000km powinni sprawdzić ciśnienie gazu bo się może trochę zmienić, jak nowy reduktor popracuje, najlepiej niech jeszcze przeregulują instalację od nowa.

Znaczy na pierwszym przeglądzie mówili że jest 100% ok bo wykresy idealnie sie pokrywały itp. Jednak tak mi sie zdawało że słabo chodzi, ale jednak dobrze chodzi, tylko nieraz przyfalują sobie obroty lekko