Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dark rider

Problem ze sprzęgłem...!

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze sprzęgłem, otóż chwilę temu wyjeżdżając z pod domu nagle zabrakło mi sprzęgła, tak o nie wiadomo skąd... Zrobiłem dziś ok 100km i nic się nie działo... Na początku pedał zrobił się bardzo miękki, coś tam jeszcze łapało na samym spodzie. Zatrzymałem się, zgasiłem Viki, odpaliłem i już nie mogłem wrzucić biegu... Jedynym wyjściem, żeby wrócić do domu było wrzucenie biegu na zgaszonym silniku i odpalenie go na biegu (nie miałem możliwości holowania). Sprzęgło w ogóle nie reaguje, nic się wcześniej nie działo, nie ślizgało itp... Pracowało tak jak powinno. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć co się mogło stać i czy sprzęgło jest na lince czy hydrauliczne to byłbym bardzo wdzięczny, Viki jest z 96r silnik X20XEV, manual. Jaka konkretnie skrzynia to nie wiem, jutro sprawdzę. Pozdrawiam

skrzynie masz F18. prawdopodobnie poleciał Ci wysprzęglik. sprawdź czy masz płyn hamulcowy w zbiorniczku czy kałużę pod autem.

Sprawdzę to rano. A co w sytuacji jeśli płynu jest tyle ile powinno być i nic nie ubyło?

to pompa sprzęgła przepuszcza.

a jak jest mniej to wysprzęglik przepuszcza i wszystko na sprzęgło leci

Sprawdziłem i płynu nic nie ubyło, jest tyle, ile przedtem. W takiej sytuacji co radzicie zrobić, sprawdzić?

pompka sprzęgła padła u mnie było tak samo

Jeśli jest tak jak mówisz, to wyślę Ci browara priorytetem ;D Bo nie uśmiecha mi się wydawać kilkuset złotych na naprawę wysprzęglnika.

jak by padł wysprzęglik to poszedł by płyn hamulcowy ze zbiorniczka u mnie tak się stało a przy okazji pompka poszła więc było trochę zabawy z wymianą a dwa tygodnie pózniej zmielilo skrzynie

Pocieszyłeś mnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Możesz mi powiedzieć jak można wymontować tą pompkę...? Patrzyłem na manuala, ale nie mam go teraz przy sobie tutaj gdzie auto stoi... Jak to "zmieliło skrzynie" ?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by dark rider

mechanizm róznicowy się rozsypal

od komory silnika jest przykręcona na dwie nakrętki na klucz 13 a do pedału zapięta zapinką z małym swożniem musisz wyjąc osłone nad nogami kierowcy

a do śrób długa przedłuzka zeby było jak kręcic przewód jest wpięty na zapinke takie szybko złącze

zdejmij sobię skrzynkę z przekaznikami z pompy abs będzie lepiej widać

Dzięki wielkie, jutro się za to zabiorę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie ma za co trzeba sobie pomagać

Jutro dam znać co i jak wyszło jeśli mechanik zrobi mi to od ręki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podepnę się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nurtuje mnie kwestia jak prawidłowo powinno łapać sprzęgło? Tzn jak po puszczaniu pedału łapie przy podłodze czy przy samej górze?

Przy podłodze, bynajmniej było tak u mnie po wymianie sprzęgła, wysprzęglika itd.

Edited by CrimNice

No więc właśnie wróciłem od mechanika. Zanim zaczął cokolwiek robić zszedł do kanału i popatrzył od spodu. Jest delikatny wyciek pomiędzy silnikiem a skrzynią i wygląda to na płyn hamulcowy... Niby niewielki bo jedna kropla bardzo długo się zbiera, ale po wytarciu do sucha za chwilę widać jak nacieka. W takiej sytuacji jednak to nie pompka tylko wysprzęglnik...?

Edited by dark rider

Please login or register to see this quote.

sądzę że tak.

No to nie fajnie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jakby na 100% okazało się, że to wysprzęglnik to jaki radzicie kupić? Używkę, nowy, zamiennik, ewentualnie jakiej firmy.

Nowy od LUKa.

Co myślicie o tym wysprzęgliku...?

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

sądzę że padnie dość szybko. kup wysprzęglik SACHS 3182 998 802

A nie lepiej zastosować wysprzęglik z daewoo...

Możesz coś więcej napisać o tym wysprzęgliku daewoo?

stosujesz zewnętrzny wysprzęglik hyrauliczny od daewoo. musisz zdobyć, zakupić mocowanie wysprzęglika od skrzyni D16 oraz mechanizm który jest za łożyskiem oporowym, tzw wybierak.

wtedy kupujesz łożysko oporowe z D16 oraz wysprzęglik od D16. w twoim silniku jest na tyle miejsca że można to zamocować.