Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest caliber_mk

Wentylator chłodnicy chodzi cały czas

Recommended Posts

Guest caliber_mk

Witam.

Na dzień dobry przestroga - nie pożyczajcie nikomu swoich samochodów - moim szwagierka wjechała do stawu (właściwie sam wjechał, ale jak się na górce zostawia auto bez ręcznego albo chociaż biegu, a na przeciwko jest staw to tak się to kończy)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. I od tego zdarzenia zaczęły się kłopoty... Silnik osuszony, filtry i olej zmieniony jeszcze przed odpaleniem, ale coś się stało z wentylatorem od chłodnicy....

Wentylator chodzi cały czas, rano po całej nocy wystarczy przekręcić kluczyk na zapłon i już się kręci i tak cały czas, zatrzymuje się tylko po wyłączeniu silnika.... Dodam, że mam wersję bez klimatyzacji.

Domyślam się że pewnie jakiś czujnik albo termowłącznik zamókł w czasie kąpieli, ale nie wiem który ani gdzie go szukać, chyba że ktoś ma lepszy pomysł co to może być.

Proszę o podpowiedzi i najlepiej jakiś schemat, który czujnik jest od czego.

Pozdrawiam.

Edited by caliber_mk

Termowłącznik znajduje się w prawej części chłodnicy (pod prawą lampą). Dochodzą do niego 2 kable, wypnij kostkę i sprawdź czy przestanie chodzić. Psiknij sprayem typu: wd-40, wepnij spowrotem i zobacz co się będzie działo.

Guest caliber_mk

Po odłączeniu termowłącznika wentylator wyłączył się, jednak nawet po użyciu wd40 i po ponownym podłączeniu nic się nie zmieniło, chyba trzeba będzie zainwestować w nowy termowłącznik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam

Moja historia bardzo podobna, ostatni dzien jeżdziłem w bardzo dżdżysty dzień, a mianowicie było gradobicie i liczne opady deszczu. Nie ukrywam ze wilokrotnie wjechałem w kałuże z woda Vectra B 2.0 DTI rok 99, jednakże jedna znich była naprawde duza,a mianowicie przejechałem ja na 1 szym biegu aby tylko koła sie kręciły, bo wody było na wysokość koła. Po przejchaniu w/w kałuży, odstawiłem auto na parkingu bez jakichkolwiek podejrzeń. Brak wyświetlania jakichkolwiek komunikatów na desce rozdzzielczej. Dnia następnego, po przekreceniukluczyka - rozładowany akumulator - brak mozliwosci uruchomienia silnika. Po uruchomieniu z bolem w sercu na pych, silnik uruchomiony....jednakże po przyjechaniu około 2 km i zaprkowaniu auta, zauwazyłem ciągłą pracę wiatraka klimatyzacji(taki mały wiatrak z przodu), ktory wyłącza sie dopiero po wyciągnięciu przekaznika R60(mała skrzyneczka przed filtrem powietrza). Gdy ponownie włoże w/w przekaznik natychmiast uruchamia sie wiatrak - niezależnie czy silnik uruchomiony czy nie uruchomiony w/w wiatrak pracuje non stop. Co może być przyczyną w/w stanu rzeczy i gdzie szukać usterki?

Dodaje że auto posiada climatronic.

Edited by titek

Zdejm na próbę wtyczkę z czujnika S65. Czy wentylator się wyłączy.

Przy silniku DTI czujnik jest na dole pod akumulatorem. W tym temacie są zdjęcia:

Please login or register to see this link.

Witam, problem z ciągle działajacym wiatrakiem rozwiazany, a mianowicie zamoczeniu w tamten dżdżysty dzien uległa skrzynka, taka mała co powinna byc zamontowana na stałe przy puszcze filtra powietrza, a nie była, tylko luźno zwisała w komorze silnika. Po jej zlokalizowaniu, otwarciu zauwazyłem, że znajdujący sie tam przekażnik w obudowie koloru czarnego jest mokry. Wyciągnołem go, zdjołem czarną plastykowa jego obudowe, i zauwazyłem że styki i elemnty przekaźnika sa pokryte rudym nalotem - rdzą. Po jego oczyszczeniu i zamontowaniu - problem zniknął. Wymieniłem na nowy i od tamtego czasu problem ustąpił. W dlaszej kolejnosci zabezpieczyłem skrzynke z bezpiecznikami i przekaźnikami mocując ja trwale w miejscu jej przeznaczenia, tj. przy puszcze filtra powietrza. Teraz mam inny problem - odpowietrzanie układu paliwowego, ale to juz inny temat. Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wskazówki.