Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ostry156

stuki w silniku, brak mocy z22se - pomóżcie

Recommended Posts

problem polega na tym, że właśnie zmieniłem silnik. Przed kupnem jeździłem obejrzeć co kupuję motor chodził równo nie dymił ładnie wkręcał się na obroty przebieg 90tyś mil. Po zamontowaniu silnika do siebie lipa: odpala od razu na zimnym jak i na ciepłym ale ma objaw jakby odcinało paliwo przy 4 tyś do tego dochodzi jakiś stuk w silniku od strony wydechu, stuki są w momencie odpuszczania pedału gazu i przez chwilę pracuje nierówno po kilku stukach wszystko wraca do normy. Jak próbowałem sie przejechać to silnik ma zupełny brak mocy i głośno "buczy" na kompie brak błędów. Proszę o pomoc i poradę.

A że się zapytam co się stało ze starym silnikiem, nie opłacał się robić?

Może masz coś z kompem, kupiłeś komplet czy goły silnik?

Mało ludzi ma ten silnik w VB, mój na razie hula (oby jak najdłużej)

Zajrzyj na angielskie forum, tam szybciej coś doczytasz.

Może Cię kantneli inny oglądałes a inny dostałeś, no chyba że sam go wykręcałeś.

W starym silniku odkręciła mi się jedna śruba na korbowodzie a drugą zerwało i wylaz bokiem, ogromna dziura w bloku między alternatorem a pompą klimy. Jeżeli chodzi o nowy silnik to przy oględzinach zrobiłem sobie znaki na bloku i głowicy, i silnik jako jedyhy miał niebieskie kropki po kampanii serwisowej więc napewno to jest ten sam.

mozesz miec juz zuzyty rozrząd jesli ci tłucze