Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

greg2500

pomocy gaśnie strzela z tlumika

Recommended Posts

Witam wszystkich dlatego że mam problem z moją viki x18xe1 i niewiem co robic.tzn samochod pali dobrze jade w trase wszystko ok wysoka stała predkość i tak dalej wszystko w normie ale do jazdy po mieście to sie kompletnie nie nadaje wystarczą ze 2 cykle świetlne lub wyjazd z zakorkowanej drogi podporządkowanej i sie zaczyna.najpierw spadaja nisko obroty przy dodaniu gazu sie dławi strzela z tłumika gaśnie całkowicie czasem w ostatniej chwili zalapie ale dalej gasnie.Zastanawiam sie nad wycieciem katalizatora gdyz może być zapchany no ale niewiem więc pytam.z góry dzieki za odp.

Edited by greg2500

Masz gaz w samochodzie?

Dawno wymieniałeś świece?

Są jakieś błędy na komputerze?

Poczytaj sobie te tematy. Może coś Ci pomoże.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Tak mam założony gaz.świece mają rok.błąd nie wyskoczył.przewody wyglądają w porządku.Jak pisałem wyżej gdy jade gdzies dalej tzn.trasa wszystko ok ale po mieście to mnie ku....ca strzela jak sie korki za mna tworza a ja mam gaz do dechy pół sprzegło i staram sie toczyc:(

Sprawdz błędy w kompie to może coś się wyjaśnij

Przecież napisał, że nie ma błędów. Przewodów to tam nie ma, jest cewka zintegrowana z gniazdami na świece. Pożyczyć od kogoś cewkę i sprawdzić.

Albo mieszanka nie taka.

Może sonda ma już dość na tyle, że daje dziwne odczyty, ale nie na tyle, żeby komputer to pokazywał.

BTW z tym katalizatorem to nie głupi pomysł, jak jest duże ciśnienie (szybka jazda), to daje radę, przy małym może nie dawać...

Panowie w zeszłym roku miałem problemy z cewką samochód nie chodził na wszystkie gary,mechanik zreperowł ja za 100 i wszysko było ok.Po ostatnich przygodach i po opisaniu tutaj nowego problemu postanowiłem zerknąc na te świece,wyciągając cewke zepsułem ją gdześ tam sie przykleiła ja pociągnołem i doszedł problem sprzed roku:( A wiec kupiłem na aledrogo cewke za 120 założyłem i prosze państwa nie to auto,chodzi równo nie gaśnie jazda po miescie sama przyjemność.Cieszyłem sie tak od poniedzalku do dziś objawy powróciły:(jutro jade wyciąć tego kata choć tak coś czuje że nie tu problem.

A więc katalizator aut,póki co nic sie nie dzieje,samochód wygląda na naprawiony ale sie jeszcze nie ciesze bo tak było z cewką,cieczyłem sie 4 dni,pojezdze tydzien i dam znac czy wszystko gra,chyba ze sie odezwe wczesniej z wiadomego powodu:)

No i jestem:( samochód znów przyświrował po 2 dniach jazdy,dodam o czym nie wspomniałem chyba,że gdy ma sie zepsuć tzn gasnąć czuć to chwile wcześniej na pedale gazu jest lużniejszy,tak jakby przepustnica miała mniejszy opór

Edited by greg2500