Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Tadekmaj

Filtr kabinowy

Recommended Posts

Guest Tadekmaj

Czy Vectra z 1990r z silnikiem 1.6 posiada filtr kabinowy który zapobiegałby wpadaniu do wnętrza róznego rodzaju paprochów lub zaschniętych liści, które brudzą ubranie , po włączeniu dmuchawy i jak ewentualnie temu zaradzić, bo jest to uciązliwe dla kierowcy i pasażera z przodu.

Fabrycznie takiego filtra nie było w VA.

Kiedyś próbowali rozwiązać ten problem na forum:

Guest krzycho2.0

Tak jak napisał kolega powyżej w VA fabrycznie tego nie było .

Ja mając VA sam robiłem taki filtr , kupiłem filtr taki jaki jest w okapnikach nad kuchniami gazowymi docinasz sobie na wymiar i po sprawie mocujesz najlepiej na rzepy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzycho2.0

Uwaga!!.. Niektóre VA miały klime wtedy on występował - VALEO 698202 .. ORYGINAŁ 90512779... ale jak podełsł Ci simeone link to poczytaj

Ja mam klime, aż pójde sprawdzić czy mam tam filtr.

Ja mam klimę fabryczną i filtra nie ma. Auto z grudnia 1994

Nie bylo filtra. Kiedys jakas firma wyposcila krotka serie, ale to nie byl oryginal. Ja niedawno nabylem takie cos, niestety uzywane, ale zawsze lepsze to niz wcale. Tak to wyglada:

Please login or register to see this link.

Edited by Zigi

ja probowalem zaadoptowac z calibry, ale niestety mechanizm wycieraczek nie pasowal pozniej, nawet z calibry

No bo z calibry nie pasuje wlasnie dlatego, nawet kiedys myslalem zeby raze z mechanizmem zaadoptowac ale tez jes problem bo ktos juz probowal i sie nie da.

ja próbowałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> obudowa pasuje, mechanizm na mocowania nie pasuje

Guest lash

Witam,

Panowie znalazłem taki sam filtr w penej firmie przez neta. Może nie długo go zakupię. Musze sie tylko upewnieć ze ta firma to nie jakiś ściemniacz.

Please login or register to see this quote.

Kolego, patrząc na kształt, to by pasowało ! Jeśli faktycznie jest on do VA i pasuje, to ja taki też poproszę !

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Filtr kabinowy z węglem aktywnym to wyrzucanie kasy w błoto - lepiej częściej wymienić zwykły filtr z filtrona lub dołożyć kilka pln i kupić Knechta ...

Guest lash

Po za tym kolego dziękuję za świetną radę ale chciałem zwrócić uwagę ze taki filtr mozna kupić raz i jak sie zabrudzi wymienić samą gabke np na jakąś szmatkę co było pisane w innych postach. Nie trzeba kupować nowych. Tutaj problem jest wyłącznie w stelarzu kolego. Ale dzięki za pyszne rady....

lepszy taki niż zaden inny bo do VA nie jest łatwo dostać filtr

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak, macie rację - skoro nie ma zwykłych to nawet ten spełni warunek zatrzymania nieczystości.. A może wystarczy naciągnąć na wlot pończochę ?? Nie szliście w tym kierunku ??

może i nieczystości zatrzymuje, ale z parowanie szyb sobie nie poradzisz

wprawdzie mam opel astra f, ale po każdym myciu to samo - szyba zaparowana

rynienka jest dobrze zamontowana, pomaga tylko wyjęcie filtra i osuszenie go.

Skoro są problemy z parowaniem zwłaszcza po umyciu auta to rynienka(podszybie) jest zamontowana źle lub nie ma uszczelki na niej .. Proponuje też oczyscić komorę pod podszybiem i udrożnić odpływy wody ..

Tutaj szczegóły ..

Ale temat jest filtrze w VA ...

Jeśli kolega kupi taki filtr i będzie pasował, to proszę o info, również zakupię !