Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

smol44

Miękkie sprzęgło, terkot.

Recommended Posts

Cześć, temat śledziłem na forum ale każdy miał inny gatunek problemu niepasujący do mojego a jest nim,

terkot słyszany z auta przy wciśniętym sprzęgle. Jak tylko dotkne(przycisne) lekko sprzęgło już słychać, słychać dopiero jak sie auto rozgrzeje, przy zimnym nie słychać tego terkotu. Biegi wchodzą ładnie, sprzęgło się nie ślizga.

Ale jeszcze mam wrażenie że pedał bardzo miekko sie wciska jakby bez oporu żadnego, i skok jest niski tzn mam wrażenie że wduszam pedał jakies kilka cm, płytko bardzo, dziwne że biegi się wrzucają. Pod autem raczej sucho. Zaczeło się jakieś kilka miesięcy temu, raczej nagle i tak zostało. Koledzy obstawiają dosisk. 1.8 benzyna 2002 VC a WY??

Dzięki za wskazówki

A ja obstawiam wysprzeglik i lozysko oporowe. Jak naciskasz pedal sprzegla to wlasnie on pracuje.

Please login or register to see this quote.

DODATKOWY TROP dzisiaj moge zapodać:

Dzisiaj wsiadłszy do auta na sucho popracowałem pedałem sprzęgła, wciskało się juz dość płytko, ale wsadziłem but POD pedał i podciągnąłem noge, ku memu zdziwieniu pedał podciągnął się dość wysoko, jakby wrócił do dawnej pozycji, popompowałem troche pedałem, już jakby chodził PEŁNIEJ, z większym oporem, nie tak płytko jak dotychczas, pojechałem się przejechać, rozgrzać auto, jak wrociłem to terkot był o 80% mniej słyszalny, ale pedał ma jakies luzy mimo wszystko , jakiś 1cm góra dól jak ruszam go butem, wydaje mi się że powinien chodzić sztywno.

JAk wczesniej mowiłem sprzegło nie ślizga biegi wchodzą ładnie, czyżby faktycznie ten wysprzęglik??Ile z tym roboty jest, czy da rade samemu?

Dzięki za odpisy!!!Bo chciałem żenic juz auto ale teraz niewiem, może będe robił moją Vike jednak

Sprawdz jeszcze co z tym pedalem. Dlaczego jest taki luzny? Byc moze stalo sie cos ze sprezyna.

Jezeli chodzi o wysprzeglik to jest z tym duzo roboty bo trzeba odlaczyc skrzynie od silnika. Praca taka sama jak przy wymianie sprzegla lub kola DM. Jezeli tak jak piszesz nie masz problemow z praca sprzegla z wchodzeniem biegow to narazie nie ma sie co martwic. Sprawdz jeszcze poziom plynu hamulcowego lub ewentualne jego wycieki.

Dzięki serdeczne

nie jest w sumie tak źle ale czuje że mnie te sprawy za jakiś czas czekają, więc zaczynam odkładać kaske:)

Jeszcze raz dzięki za diagnoze..

Samo wyciąganie skrzyni to nie wszystko, trzeba opuścić zawieszenie....co później skutkuje zrobieniem geometrii kół. Niby głupi wysprzęglik....też to przerabiałem

Orientacyjnie jaki był koszt wymiany/naprawy wysprzęglika?

Jeśli bedziesz wymieniał wysprzęglik to pasuje i całą reszte bo później drugi raz trzeba będzie płacić tą samą robocizne....a jest jej mnóstwo ...