Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest ar2r007

Nie działa podświetlenie schowka oraz drzwi

Recommended Posts

Guest ar2r007

Witam

Mam problem jak w temacie. Nie działa mi podświetlenie schowka oraz drzwi ( włącznie z podświetleniem bagażnika w kombi).

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok.

Nie znam się na tym za dobrze ale może któryś z przekaźników padł.Tylko nie wiem jak je sprawdzić

Przekaźników po drodze nie ma żadnych. Jest natomiast złącze X1, przez które przechodzi zasilanie do wymienionych przez Ciebie urządzeń i tutaj może być problem.

Żeby się do niego dobrać zdemontuj osłonę plastikową w nogach kierowcy:

Please login or register to see this link.

Złącze X1 jest zielone:

Rozłącz i sprawdź styki, czy nie zaśniedziały, nie dostała się woda etc. Szczególną uwagę zwróć na piny:

Pin 23 - Lampki drzwiowe

Pin 76 - +12V stałe zasilanie (oświetlenie bagażnika)

Pin 77 - +12V po stacyjce (oświetlenie schowka)

Jak masz miernik, to sprawdź czy na żeńskich pinach pojawia się napięcie kiedy mają się zapalać odpowiednie żarówki (w przypadku pinu 76 powinno być przez cały czas).

Tutaj masz rozpiskę pinów w złączu X1:

Guest ar2r007

jutro postaram się tam dostać i pomierzyć wszystko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

udało mi się to nawet dziś sprawdzić

U mnie wygląda sprawa następująco:

Na pinach żeńskich 23 i 76 jest brak napięcia

a na pinie 77 jest napięci 12V

podczas pomiaru miałem kluczyk przekręcony na raz ( nie wiem czy to ważne ale otworzyłem również schowek, bagażnik i drzwi ) ale to chyba nie ma wpływu na pomiar

Please login or register to see this quote.

Czujniki otwartych drzwi podają na oświetlenie masę, a problem w przypadku drzwi i bagażnika jest jak widać z plusem.

Jeśli bezpiecznik jest cały wyjmij go i sprawdź czy na jednym z pinów jego gniazda jest napięcie.

Jeśli tak przełącz miernik na omomierz i sprawdź przejście między bezpiecznikiem a żeńskimi pinami 23 i 76 w złączu X1.

Jeśli chodzi o schowek, to plus prawdopodobnie dochodzi do żarówki, natomiast czujnik nie przywiera do masy. Rozbierz oświetlenie i upewnij się gdzie jest problem.

Guest ar2r007

sprawdziłem bezpiecznik jeszcze raz i jest OK. Na jednym z jego pinów jest napięcie 12V

Sprawdzając omomierzem przejście pomiędzy złączem bezpiecznika a pinami złącza X1 wyszło że :

pomiędzy 23 a złączem bezpiecznika jest przejście a pomiędzy 76 a złączem bezpiecznika nie ma przejścia.

A schowek sprawdzę jutro. Być może poszedł w schowku czujnik który załączał żarówkę w momencie otwarcie drzwiczek schowka.

Skoro na bezpieczniku jest napięcie, bezpiecznik cały i jest przejście z bezpiecznika na pin 23 to sam przyznasz, że powinno na tym pinie pojawić się napięcie ...

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Natomiast jeśli na pin 76 nie ma przejścia to musi gdzieś być fizycznie uszkodzony przewód lub styki.

Guest ar2r007

Racja na pinie 23 powinno być napięci ;/ a co do pinu 76 to będzie trzeba zdjąć trochę deski w nogach żeby dojść gdzie jest uszkodzony kabelek ;/

Najbardziej podejrzane są końcówki i złączki. Mało prawdopodobne, żeby uszkodzeniu uległ kabel osłonięty przez plastikową obudowę ...

Guest ar2r007

Dziś zabrałem się za sprawdzanie wszystkiego okazało się ze nie kontaktował jakiś kabelek, po przeczyszczeniu wszystkiego i złożeniu światła w drzwiach oraz bagażniku zadziałały. A co do światła w schowku to zawinił plastik w lampce, który odpowiada za wł/wył światła. Po przeczyszczeniu jest wszytki OK.

Zostało mi tylko jeszcze do zbadania dlaczego w jednych tylnych drzwiach nie mam światła ale tak miał jak go kupiłem ;/

Dzięki za podpowiedz co miałem robić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do podziękowań warto dołączyć rep_up.png do pomocnego posta ;)

Guest ar2r007

żarówka jest na bank dobra. A złącze x17 i x18 to jest w drzwiach pod osłoną ??

No niestety, łatwego dostępu nie ma.

Może zanim zaczniesz demontować tapicerkę to sprawdź czy w lampce brakuje masy czy plusa. Jeśli masy to sprawdź czujnik otwarcia drzwi.

Włącze się w ten temat .

Chciałbym do vectry domontować w drzwi podświetlenie , nie mam instalacji .

Ale załóżmy + dorobię z bezpiecznikiem

Najgorzej jednak z minusem , robiłem takie coś kiedyś w bravo , że wziąłem minus z tych czopków (czujników) otwarcia drzwi , lecz ten minus załącza również podsufitkę

W bravo wyszedł ten problem że od każdego czopka szedł minus ale gdzieś się później łączyły w jeden kabel idący do podsufitki , przez co jak użyłem ten minus do tych światełek w drzwiach to mimo iż otworzyłem tylko jedne drzwi , zawsze świeciły się dwie lampki w drzwiach pasażera i kierowcy oraz podsufitka .

Chciałbym właśnie tak zrobić aby masa z tych czopków załączających podsufitkę załączała również lampkę w drzwiach ale tylko tych otwartych a nie w wszystkich 4

Jest możliwość pomocy kogoś kto zna się na temacie? Mianowicie nie działa mi lampka drzwi lewe tylnie (od kierowcy) auto kupilem nie dawno tak juz nie działało myślałem że żarówka niestety żarówka cala. Teraz do czytałem x17 złącze za to odpowiada tylko zdjęcia nie lądują się bo wygasły i gdzie szukać tego złącza w bezpiecznikach gdzieś to jest schowane czy jak? Pomoże ktoś najlepiej zdjęciami?

Może zrobiłem wykop stulecia ale mam ten sam problem więc nie będę otwierał nowego tematu , nie działa mi oświetlenie tylnych lewych drzwi( za kierowcą) i lampka  nad drzwiami, po otwarciu drzwi powinno się zapalać, w prawych drzwiach jest ok .

wyczytałem że odpowiada za to złącze X17 tylko czy ktoś pokaże jakieś zdjęcie gdzie to się znajduje?

dodatkowo nie działa mi lamka w suficie a dokładnie te boczne żarówki środkowa się zapala po otwarciu drzwi a boczne nie.