Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bania27

Zbiornik powietrza ? jaka funkcja ?

Recommended Posts

Guest bania27

Ostatnio przy wymianie prawej przedniej poduszki silnika (aby łatwiej było manewrować kluczem) wymontowałem plastikowy zbiorniczek który znajduje sie za zderzakiem przy nadkolu. Zbiorniczek ma tylko jeden otwór w który wchodzi gruby wąż biegnący od wlotu powietrza do filtra (przed wlotem do filtra waż sie rozgałęzia). Miałem mały kłopot z ponownym zamontowaniem zbiorniczka (urwane ucho na wkręta) wiec pomyslałem ze skoro wąż doprowadzający powietrze i tak nie jest podłaczony do filtra powietrza (posiadam instalacje gazową) to ten zbiorniczek nie spełnia żadnej funkcji i go nie zamontowałem ponownie. Poskładałem auto do kupy, pali jak trzeba, jednak pojawił sie problem w postaci przygasania (praktycznie gaśnięcia) całego podswietlenia tablicy, klimy i wyświetlacza podczas włączenia świateł. Czytałem kilka tematów na temat tej usterki ale wszędzie jest mowa ze to normalne ze przygasa, a u mnie tego wczesniej nie było.

Dwa pytanie do Was:

1. Co to za zbiorniczek i jaką ma funkcje ?

2. Czy brak zbiorniczka może być przyczyną przygasania świateł ?

1)

Please login or register to see this link.

2) Wątpię...

Guest bania27

Dzięki za info w sprawie rezonatora, tak jak myslałem skoro wąż odpiety od filtra to nie spełnia on zadnej funkcji.

Zastanawia mnie jeszcze ta sprawa przygasania oswietlenia, zmieniło sie to tak nagle po wymianie poduszki ;/ pewnie gdzies jakis kabelek zruszyłem ;/