Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
wojtek87

check engine+abs+ niedziałający prędkościomierz i obrotomierz

Recommended Posts

Problem polega na tym, że po zgaszeniu i ponownym włączeniu auta nie działał mi obrotomierz, a wskazówka prędkościomierza minimalnie drgała, nie pomagało zgaszenie i ponowne włączenie auta. Poza tym nie paliły się żadne kontrolki. Po 2 godzinkach zszedłem na dół i po włączeniu silnika usterka minęła, tzn. wszystko wróciło do normy. Chciałbym jedynie zauważyć, że czasem potrafi mi się także zapalić check engine szczególnie jak auto stoi na słońcu oraz dwa razy zapaliła mi się kontrolka abs, po wyłączeniu i włączeniu auta problem się już nei pojawił. Czym to może być spowodowane i ewentualnie w jaki sposób znaleźć usterkę? Auto to vectra b 2.0 dti. Pozdrawiam

Nie dubluj tematów za ostrzeżenia się dostaje

Edited by neo_82

podepnij auto i zobacz bledy jak Ci check wyskoczyl i nie trzeba bd gdybac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Krok 1/ podpiąć auto do OP-COMa i odczytać kody błędu silnika i ABS-u

krok 2/ wiedząc czego dotyczą błędy szukamy rozwiązania usterki na forum korzystając z okienka SZUKAJ

krok 3/ naprawiamy sami lub - jeśli mimo wszystko naprawa nas przerasta - u mechanika

a mam pytanie czy jeśli nie wyskakuje w danym momencie błąd czyli np kontrolka check engine się nie pali to czy na komputerze wyskoczy kod błędu

Kody są przechowywane do 30 odpaleń silnika, po tym czasie jeżeli błąd się nie powtórzył są automatycznie kasowane.

Polecam sprawdzić ładowanie

a odnośnei ładowania to jakie powinno być, żebym wiedział jeśli będzie coś nei tak.

niestety, po powrocie do domu (35km) i wyłączeniu a następnie z ciekawości ponownym włączniu samochodu znowu nie dziala prędkościomierz i obrotomierz :/ . Jutro sprawdzę ładowanie na zimym i ciepłym silniku. Może w alternatorze jest jakiś błąd.

ładowanie wynosi na 14.2-14.4 czyli jest raczej w porządku. Napięcie akumulatora to 12.5V czyli tez ok

na forum znalazłem jeszcze coś takiego, może w tym tkwi problem