Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fredi

łożysko/piasta maxgear

Recommended Posts

Witam,

Może ktoś pokusi się rozwiązać zagadkę.

Mam vectrę z lipca 2005. Rozsypało się przednie łożysko. Chcę kupić przez internet, bo w sklepach jest duża przebitka. I tu pojawia się problem. W sprzedaży są dwa rodzaje piast:

1) piasta do samochodów bez systemu IDS do numeru nadwozia 48999999

2) piasta do samochodów z systemem IDS od numery nadwozia 51000000

W serwisie stwierdzili, że nie mam systemu IDS i piasta kosztuje niecałe 1200 zł.

Ale w sumie dziwię się, bo numery mojego nadwozia to te powyżej 5100000, a IDS-u nie mam. Czy przy zakupie mam sugerować się nr nadwozia czy brakiem IDS-u?

A poza tym czy ktoś używa piast maxgear?

jutro się przypomnij na PW sprawdze w sklepie u siebie bo teraz nie dam rady sprawdzić i cene tez ci powiem

edit .. DO WSZYSTKICH!! WYBIJCIE SOBIE Z GŁOWY WSYSTKO CO JEST Z MAXGEAR!!

Edited by ZOHAN

sa 2 rodzaje wtyczek, ty masz zapewne zamontowane lozyska pod ids mimo ze go nie masz w aucie.

od numeru vin 5100000 byly juz i tylko uzywane lozyska wlasnie pod ids, pomimo ze samochod tego systemu nie mial.

kupuj pod nr. vin.

przerabialem to samo.

w sumie z zewn. te lozyska roznia sie tylko wtyczka, do numeru vin 48999999 byla duza czarna wtyczka, od 51000001 sa male szare wtyczki.

zgadzam sie z przedmowca, nie kupuj maxgear-a, ja takie nabylem na szybko bo bylo auto potrzebne, i po 12-13 tysiacach km. pojawil sie luz nma lozysku wlasnie maxgear, luz pionowy na kole.

tu masz tez cos o przekladce czujnika.

bo jest opcja kupienia tanszej firmowej bez ids i przelozenia swojego czujnika starego do nowej piasty.

Please login or register to see this link.

jak cos to prosze o plusik:)

z ids-em

bez

w sumie dla pewnosci mozesz zwalic kolo i bedziesz wiedzial jakie masz wtyczki przy lozyskach.

Edited by wolf80

Dzięki za konkrety

Please login or register to see this quote.

Od tego trzeba zacząć, a od siebie dodam, że od 1,5 roku jeżdżę na FAG-u i polecam.

Już sprawidziłem. Jest to wtyczka mała wąska szara, taka jak do ids. Wie może ktoś z jaką siłą dokręcać piastę przód?

Poczytaj np. tu lub użyj wyszukiwarki

po co ty sie bawisz w momenty dokrecania, to nie glowica silnika czy inna "precyzyjna czesc samochodu.

dokrecasz mocno- z wyczuciem ale tak zeby lapka zabolala, nie ma opcji przekrecenia gwintu na srubach mocujacych lozysko do zwrotnicy chyba ze bedziesz dokrecal przez pol lub metrowe ramie. Zwykly klucz i sila miesni wystarczy, by to wszystko poskladac do kupy.

milej zabawy, dzieki radmax zapomnialem juz o tym moim wypracowaniu:)

Guest erde29

Please login or register to see this quote.

Nie histeryzuj. Owszem, nie jest to towar-marzenie, ale też nie kosztuje pierdylion PLN i o to chodzi z "budżetowymi" markami.

To tak jak z tabletami - nie chcesz iPada za 2 tys., to kup Larka za 300 zł. Ale nie narzekaj, że brzydki, laguje, a ekran jest dotykowy jak stół z IKEA.