Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pangenitor

Sygnalizacja spalonej żarówki, po podpięciu przyczepki.

Recommended Posts

Witam.

Po podpięciu przyczepki, na wyświetlaczu wywala mi info o przepalonej żarówce. W przyczepce wszystkie światła działają poprawnie, czy przyczyną jest to, że jest podpięta przez przejściówkę?

możliwe że to przez przejściówkę, u mnie jest to samo, choć czasem jest również problem ze światłami przyczepki

U mnie też jest tak ale z światłami przyczepy nie miałem problemu

U mnie świeżo zamontowany hak z dedykowanym modułem i wiązka 7-pin i brak jakichkolwiek problemów ze światłami i błędami. Natomiast na kokpicie nie mruga mi kontrolka haka wraz z kierunkami a powinna. W czym błąd ?

Please login or register to see this quote.

Coś mi się zdaje,że trzeba we wskaźnikach aktywować,że moduł haka występuje.

to na 100% ale czy tylko

Edited by xpirat

panowie mi rowniez wywalał blad...kostka na 7 pin załozony moduł ora zaprogramowany, swiatla rowniez dzialaly poprawnie, a bl,ad nadal swiecil

postanowilem to rozwiazac i sie udalo

w orginalnej kostce i wiazce jest 7 kabli a powinno byc 8 ze wzdgledu na brak kabla do swiatla wtecznegobo przyczepki standardowo nie maja wstecznego .i wlasnie u mnie wywalal blad bo nie widzial komp swiatla wstecznego.wiec podlaczylem dodackowy kabel do wiazki i zwykla obudowe do zarowki 12v i do masy w kostce jest to 2 pozycja spr.miernikiem najpierw.po podlaczeniu tej zarowki wszelkie niedogodnosci zginely zadnych bledow, a ze zarowka swieci w bagazniku przez chwile to nikomu nie przeszkadza lecz gdy przyczepka jest odpieta prosze wyjac sama zarowkie bo rowniez bedzie wywalac blad zarowka musi byc wlozona tylko gdy przyczepka jest podpieta. moze to mala niedogodnosc ale zawsze jakis tam sposob chyba ze zalozyc gniazdo i wtyczke 13 pin i po problemie

a przy wlaczeniu kierowkow swieci prawidlowo zielony wskaznik haka na desce rozdzielczej

MOduł koniecznie trzeba zaprogramowac mi zrobili w serwisie za 100 zl.i haczyk miga

za ta kasę to opcoma kupisz i zaprogramujesz sam

100zl nie majatek ale jesli zrobi to serwis mam na to gwarancje,a ponos progeamuje sie 4 moduly zreszta nie mialem kodow auta i za ta 100zl warto bylo sciagnac kody i zrobic programowanie....po znajomosci bo kody do min 150 biora

zreszta nie chodzi tu w temacie o kase tylko o problem jaki kolega ma zwiazku z bledem jaki mu sie wyswietla

U mnie już norma, wywala cały czas błąd świateł przyczepy a są wszystkie OK. Może faktycznie ufajdana starym smarem kula haka ma coś do rzeczy, ale te haki wymagaja smarowania. Wyczyszcze i dam kapkę nowego smaru /mam miedziowy ! chyba dobry pomysł !./ Natomiast w "domku" mam hak z antybalansem to ten wymaga tylko i wyłącznie suchego, czystego haka to tam masę pewnie przez kulę złapie elegancko.

A co ma wspólnego kontakt kuli haka z zaczepem przyczepy(chyba że masa nie łączy)?

Mój zaczep (AKS 3004) przyczepy nie ma kontaktu elektrycznego z kulą haka i żadnego błędu nie wywala(chyba że żarówka spalona).

Moduł mam oryginał GM ,zalogowany OP-COM-em.

W OP-COM-mie jest możliwość zanaczenia opcji na żarówki diodowe w przyczepie,może ta opcja jest zaznaczona i sypie błędami.

no to ci zj***li

można wsteczne światło w przyczepce wyłączyć z monitorowania oraz przeciwmgielne i światła stop jak ktoś walnie w nie diody

Please login or register to see this image.

I dalej jezdzij do aso zamiast brać sprawy w swoje rece :woot: a wnet z torbami cię puszczą

Edited by xpirat

też ostatnoio podpinałem przyczepkę (z przejściówką) i wali błędami spalonych żarówek

Odgrzewam temat, czy wiecie dlaczego może wywalac błędy spalonych żarówek od przyczepki jeśli nawet nie jest podłączona przyczepka? Dodam jeszcze ze lewy kierunek mruga jak spalona żarówka oraz ze karoseria jest naelektryzowana?

Jakie auto i jaki hak. Masz moduł haka oryginalny czy uniwersalny. A może poprostu wpięte na krótko w instalację??

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Vectra c 1.8 2003. a xo do haka to chyba nie jest orginalny bo wykończenie cięcia na zderzaku pod hak nie wygląda na org. Wiec raczej uniwersalny. Nie używam haka wogole i  komputer wyrzuca błędy żarówek pozycyjnych, stopu i lewego kierunku oczywiście na przyczepce. 

Ale jak masz to podpięte do instalacji? Bezpośrednio wpięte w przewody na szybko złączki czy poprzez modół.

Szczerze to.nie wiem musze sprawdzić ale tobdopiero później bo obecnie w.pracy jestem, a jakieś diagnozy co to może być?

To już musisz do Macieja dzwonić.

Sprawdź co tam masz podłączone a potem szukaj przyczyny.

A czy rozwiązanie tj. Odłączenie bezpiecznika od przyczepki da efekt w postaci niewyświetlania tych komunikatów? Poprostu nie bardzo mam czas by tym się zająć a przyczepki i tak nie używam. Pogoda się poprawi to się tym zajmę.

Sprawdziłem, moduł jest. Padł czy co? Słyszałem ze jak moduł pada to nie ma światła na tablicy rozdzielczej

Modul oryginalny GM,  byłem w warsztacie i nie podejmia się naprawy tylko elektronik podobno może się tym zająć? Kros wie co mogło się stać?