Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Greczyn

Wywala płyn

Recommended Posts

Guest Greczyn

Witam od kilku dni mam problem z wywalaniem płynu chłodniczego przez przez zawór trójdrożny nagrzewnicy. Na początku myślałem że wystarczy wymienić zaworek. Niestety problem po wymianie nie zniknął. Ma ktoś może pomysł co się może dziać? dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku. Korek wlewu oleju jest czarny więc chyba nie uszczelka poziom, oleju też nie wzrasta. Podciśnienie jak się "zassa" to zamyka zawór i nie cieknie. Jak macie jakieś sugestie to proszę śmiało pisać.

a chłodnica wtedy zimna czy gorąca? może termostat Ci się zaciął i masz obieg mały (zamknięty)? w sprawie części to moge ci załatwic jakiś upust w częstochowie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> studiowałem tam i mamy tam FILIE

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Co Ty kolego ZOHAN w każdym temacie termostat uważasz za zepsuty. Kolega nic nie pisał że mu się auto przegrzewa.

Sprawdź korek od zbiorniczka wyrównawczego. Może nie puszcza ciśnienia i ucieka ono sobie przez najsłabsze miejsca w wężach i je uszkadza.

Edited by danielxc717

ten zaworek wymieniles na nowy czy uzywany ??

uszkodzony korek (zawor cisnienia) najczesciej powoduje wywalanie plynu przez korek

tam jest najslabsze miejsce (uszczelka)

Guest Greczyn

Witam. Termostat jest ok bo się nie przegrzewa, a poza tym nawiewy działają to znaczy i ciepłe i zimne powietrze dmucha a to też jest powiązane z termostatem chyba że się mylę. Zaworek wymieniłem na nowy i też wywalało. Podciśnienie też jest bo sprawdzałem za podszybiem jest jakaś pompka i ona napewno działa. Przez korek nie ucieka napewno bo jak byk leci z zaworu trójdrożnego (wkładałem tam łapę).

Edited by Greczyn