Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Falconn

Ubezpieczenie poprzedniego właściciela

Recommended Posts

Witam, 04.06.12 kupiłem samochód, Vectre B, poprzedni właściciel dał mi swoje ubezpieczenie OC w HDI, gdzie ma zapłaconą pierwszą ratę do końca października tego roku. W ubezpieczeniu na polisie mam inny nr rejestracji jak po przerejestrowaniu samochodu oraz dane z poprzedniego właściciela, teraz kwestia czy mogę jeździć na tym ubezpieczeniu bez obawy? Byłem w HDI i agent powiedział mi, że nie ma potrzeby przepisywania ubezpieczenia, a gdy będę chciał tak zrobić to będą mi musieli doliczyć opłatę za wiek (mam 21 lat). Twierdzi, że po prostu moge bez obawy jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ponieważ w polisie jest wyraźnie wpisany nr nadwozia, a co do rejestracji to gdyby się ktoś czepiał mam umowę kupna pojazdu. W październiku mogę przyjść zapłacić drugą ratę niecałe 300 zł i będę miał ubezpieczony samochód do końca kwietnia z tym, że ciągle będzie na polisie wpisany poprzedni właściciel. No ale ja zapewne bym jeździł na tym do października, drugiej raty bym nie płacił i przeniósł ubezpieczenie gdzie indziej i na siebie ubezpieczył aby leciały mi zniżki. Czy w razie kolizji nie będzie z tym problemów jeśli będę jeździł na jego ubezpieczeniu z umową kupna pojazdu? Bo już mnie to zakręciło a nie chce pakować się w kłopoty...

Pozdrawiam!

nei mozesz nie placic drugiej raty

trzeba wypowiedziec umowe

a jak to zrobic zapytaj w ubezapieczalni

a tak na stronie to masz 30 dni od zakupu auta na zalatwienie wszelkich formalnosci

w tym na przepisanie ubezpieczenia na siebie

Czyli nie mogę jeździć na jego ubezpieczeniu bez przepisywania tak jak mówił mi agent w HDI??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

mozesz jezdzic do konca jej trwania

ale powinienes zmienic dane i powinni przeliczyc skladke na Ciebie

mozesz wypowiedziec nawet ostatniego dnia trwania

tego sie mozesz dowiedziec w dziale obslugi ubezpieczalni

badz w ogolnych warunkach ubezpieczenia przeczytac

Więc nie rozumiem dlaczego agent powiedział mi, że nie muszę przepisywać składki na siebie tylko jeździć na tej polisie z umową kupna samochodu. Przyjmują niekompetentnych ludzi do tak odpowiedzialnej pracy a później są problemy ... wie ktoś ile HDI ma zwyżki za wiek?

zapewne 30% jak wszedzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

takjak wyzej pisze masz30 dni na załatwienie wsyztskich papierów czyli przerejestrowanie auta na swoje nazwisko i przepisnie lub ubezpieczenie na siebie ubezpieczenia.

na urzad skarbowy 14 dni jesli kupione od osoby prywatnej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Auto do 14 dni opłaciłem w US, dziś przerejestrowałem i byłem w HDI z zamiarem przepisania ubezpieczenia, a facet (Agent HDI) powiedział mi tak jak pisałem w pierwszym poście czyli

Please login or register to see this quote.

a jak strzelisz babola to ubezpieczalnia nie wyplaci kasy

bo ....

nie dopelniles obowiazku przy zakupie auta

jakim jest przepisanie ubezpieczenia na siebie

Powiedział, że w razie stłuczki problemów nie będzie. No nic, skoro tak twierdzicie to widać facet pracujący w tamtejszej agencji jest po prostu nie kompetentny i ubezpieczenie musze skoczyć przepisać...

to trochę zapłacisz za ubezpieczenie ja za swoją Vektrę 1.6 na rok 2200zł ale wziołem na ojca i jako współwłaściciel to wyszło 800 zł.

W HDI? Mam też ojca jako właściciela z pełnymi zniżkami a ja jestem współwłaścicielem...

Nie musisz nic przepisywać, jest tak jak piszesz w pierwszym poście.

Czyli możesz jeździć na jego ubezpieczeniu, tylko w razie kontroli lepiej mieć przy sobie umowę kupna auta

pod warunkiem jeśli poprzedni właściciel nie wypowiedział swojego OC

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bez sensu było by, zakładanie nowej polisy OC, jak można jeździć na tamtej (starego właściciela)

w razie kontroli to OC jest ważne cały rok, a czy zapłaciłeś drugą ratę (jeśli jest na raty) to sprawa między tobą a ubezpieczającym ciebie.

Sam też tak jeździłem, numery inne, a polisa na starego właściciela, i przy kontroli nikt mi nie zwracał na to uwagi.

Policjanta się też pytałem, i też mi potwierdził, że tak można.

A ubezpieczalnie zawsze coś znajdzie, żeby tylko nie wypłacić odszkodowania, tylko jak przychodzi płacić to pierwsi zawsze łapę wystawiają.

Ja tez nic nie przepisalem ubezpieczalnia po jakims czasie sama przeslala papiery ze OC przechodzi na mnie ..

musi nie musi pojecie wzgledne

ubezpieczalnia i tak moze zadac doplaty po rekalkulacji skladki

wiec tego sie nie da obejsc

a policza nowa skladke od daty zakupu auta z umowy

Moim zdaniem, jak wcześniej pisałem umowa OC jest zawarta na rok

a zapłacenie drugiej raty to już sprawa między ubezpieczycielem a tobą

Najwyżej na przy płaceniu drugiej raty, wystawi ci aneks umowy (żeby było że ty za to płacisz)

Skoro facet miał dużo zniżek, to pozostał bym przy jego ubezpieczeniu do końca jego OC

Skoro ojciec jest współwłaścicielem jego zniżki też na ciebie przechodzą, ale w razie kolizji z twojej winy, jemu też zniżki lecą

Tobie jeszcze mogą dowalić więcej kasy za wiek, ile lat masz prawo jazdy, Et cetera Et cetera.

Dostałbym dodatkowe 30% od kwoty coś około 600zł.

Please login or register to see this quote.

Tzn. ojciec ma zniżki w PZU, tak że w razie jakiejś stłuczki z mojej winy będąc w HDI nie powinni jemu zabrać zniżek.

Z tego co widzę to z tym jest tak, że co osoba to inne zdanie...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Na forum prawnym natomiast odpisali mi, że mogę jeździć na jego ubezpieczeniu i w razie gdybym miał jakąś stłuczke/wypadek z mojej winy to wtedy zrobią rekalkulacje składki i zapłacę tą różnice, a jeśli przez ten czas nie stanie się nic to nie będę miał problemów... Chyba jeszcze zadzwonie na infolinie HDI sie poradzić jak to zrobić. Z drugiej strony może lepiej zapłacić teraz to nie całe 100 zł i przy następnej racie tyle więcej niż później mieć problemy, a w tym wypadku też by mi przynajmniej zniżki leciały...

Mam jeszcze jedno pytanko, czy jeśli przez dany okres czasu bezwypadkowej jazdy u danego ubezpieczyciela uzbieram 30% zniżek, a mój wiek to poniżej 25 lat. Auto zarejestrowane na ojca z pełnymi zniżkami, ja współwłaściciel. I czy w tej sytuacji tak jakby mam liczoną jakąś zwyżkę za wiek czy mam raczej tak jakby pełne zniżki 60 % ponieważ :

ubezpieczenie ojca : 60 % zniżek

moje zniżki 30 % i zwyżki za wiek 30% czyli niby 0% więc tak jakby pełne zniżki. Tak by to wyglądało czy mimo wszystko do osiągnięcia wieku 25 lat mam po prostu +30% za wiek i nic tego nie zniweluje i chooy?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź kogoś kto w takiej sytuacji sie znajdował/znajduje/miał styczność lub się w tym orientuje tak aby mi odpowiedzieć na pytanie.