Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

linkkgrabber

Wentylator włączył się w nocy na zimnym silniku

Recommended Posts

Witam, przez okno usłyszałem, że pracuje wentylator przy którymś z aut, zdziwiony wybiegłem na podwórko i okazało się, że to przy Vectrze C 1.9 120 KM.

Samochód był odstawiony około godziny 13 a akcja miała miejsce przed chwilą więc na bank silnik nie był ciepły, w dodatku mama zrobiła nią tylko kilkanaście km, nie przegrzała silnika itd.

Po podniesieniu maski okazało sie, że to wentylator przy lewej lampie (strona kierowcy) więc z tego co znalazlem jest to wentylator silnika, ten drugi stał w miejscu, powietrze w środku z kratek nie leciało, po odpalenie auta i zgaszeniu wentylator chodził nadal

Szukałem informacji przez szukajke ale problemy dotyczyły tego, że wentylator sie nie włącza komuś...

Ma ktoś jakieś pomysły?

Po odczekaniu jakichś 15 minut odłączyłem kleme od akumulatora.

Edited by linkkgrabber

Może masz możliwość podpięcia się gdzieś pod kompa, zawsze coś tam powinno wyskoczyć. Z tyłu za wentylatorami jest modół który nimi steruje ale przyczyn może być wiele. Może po zdjęciu klem coś się poprawi, coś się zresetuje, może jakaś wtyczka nie styka ??

Pierwsze co mi przyszło do głowy, że jakis gryzoń sie tam zainteresował, popatrze na kablach, wtyczki z tego co patrzyłem no ale było to w nocy to nie dało sie ich bardziej dopchnąć, możliwość podłączenie do kompa mam pod cdif2 - płatnie, jak nic nie znajde sam to będę musiał podjechać

Auto miało dokładany nowy hak w tamtym tygodniu, moduł też nowy GM, przy podlaczaniu mogli cos namieszać? Wedlug mnie raczej ciężko i co to ma do wentylatora

teraz przyszło mi do głowy, że mam ELMa, korzystam z niego do mondeo, jest jakiś program żeby w vectrze cokolwiek sprawdzic czy to zbyt tani sprzęt?

witaj, miałem podobny przypadek ok dwóch lat temu zimą przy - 20 st. C. Wentylator w nocy się włączył i wyczerpał akumulator do końca. Rano doładowałem aku., odpaliłem silnik i od tamtej pory nie było już podobnego zdarzenia. No chyba, że tym razem nie słyszałem. Tak myślę, że skleił się jakiś włącznik, a potem odpuścił. Tak więc nie ma się czym martwić, ale błędy można zaczytać - u mnie nie było.

a wie ktoś gdzie jest jakiś przekaźnik który odpowiada za ich pracę? Posprawdzam na początek styki i popsikam kontaktem

wszystko potraktowane zostało kontaktem i problem do dzisiaj nie wrócił

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Coś gdzieś nie łączyło.