Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Luki800

Przyciski konsoli, jako właczniki (wył-wł) z kontrolką.

Recommended Posts

Jest możliwość podłączenia przycisków konsoli np. (TC) (Alarm) aby działy na zasadzie włącz-wyłącz?

Tak jak np przycisk AC, działa na takiej zasadzie po przyciśnięciu cały czas daje 12V na przewód i zapala się kontrolka załączenia.

Jak podawać napięcie aby działały na takiej zasadzie.

Edited by Luki800

Jest taka możliwość. Trzeba zastosować dodatkowy przekaźnik bistabilny. Każde naciśnięcie powoduje zmianę stanu przekaźnika. Ja zastosowałem takie rozwiązanie do wyłączenia świateł skandynawskich - w zimie podczas skrobania samochodu wyłączam światła (wyłączam przyciskiem alarmu, a dioda sygnalizuje załączenie świateł skandynawskich).

Please login or register to see this quote.

Czyli przekaźnik sprawę załatwi.

A może wiesz które jeszcze przełączniki działają na takiej samej zasadzie jak AC i Obieg wew/zew, sprawdzałem oba te przełączniki i one działają na zasadzie przełącznika on-off( tak jak ty masz zrobione), tylko które jeszcze tak samo działają, bez zastosowania przekaźnika, tylko oryginalnie)?

Po podświetleniu przycisku i przyciśnięciu go zapala się lampka sygnalizacja włączenie i podaje na jeden przewód napięcie 12V po przełączeniu przełącznikiem gaśnie sygnalizacja i wyłącza zasilanie.

Więcej takich przełączników potrzebuje działających na zasadzie on-off.

Edited by Luki800

Teraz nie pamiętam który jeszcze jest bistabilny, ale pamiętaj że zawsze można przełożyć "ikonkę" z innego na dupkę z np. obiegu.

Są trzy przyciski bistabilne.

Podgrzewane fotele, klima ręczna i obieg wewnętrzny ale od klimy ręcznej – biały tył.

Przycisk obiegu od klimatronika z zielonym tyłem jest monostabilny.

Wszystkie przyciski mają styk zwierny między pinami 2 i 3.