Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
marmal004

brak ładowania i auto z kluczykiem

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie brak ładowania i auto z kluczykiem.Po zapaleniu jest wszystko ok dopiero po przejechaniu kliku kilometrów wyskakuje auto z kluczykiem i kontrolka akumulatora, zgasze auto zapale i juz jest ok i po przejechaniu kolejnych kliku km (ok 4 km) znów to samo.Ewentualnie jak autko troche popracuje na postoju tez wywala to samo

Kod błędu P0620 i coś tam dalej jeszcze było napisane i "nieznany kod błędu" w opcomie pokazuje, co to moze być?

Moze to miec związek z tym ze ostatnio w sobote myłem autko i tak polałem troche wody i pod maske bo było dużo kurzu ;P

Edited by marmal004

Please login or register to see this quote.

No to sprawdz sobie miernikiem ladowanie. W czasie jazdy sprawdz ladowanie w ukrytym menu. Wtedy bedzie wiadomo czy woda uszkodzila alternator.

sprawdzałem właśnie i nie ma ładowania nawet jak sie nie świeci kontrolka akumulatora, a ten błąd to 0620 Uszkodzenie w obwodzie sterowania alternatora

jaki regulartor i szczotki wybrać do alternatora BOSCH 140A 0 124 525 030 ??

Edited by marmal004

wykręć regulator i kup dokładnie taki sam, wszystkie numery muszą się zgadzać

byłem u elektromechanika i stwierdził że nie widzi nic złego w tym alternatorze ;/

założyłem go spowrotem i to samo błąd "0620 Uszkodzenie w obwodzie sterowania alternatora"

Co to może być??

zaraz po odpaleniu auta ładowanie było na poziomie 13,8 po załączeniu podgrzewanie szyby spadło na 12,5

później zapala sie kontrolka i pokazuje 11,8 dodam że na światłach bo mam ustawione ze po zapaleniu silnika same się włączają, wszystko miierzone przy 850 obr/min

wcześniej miałem zawsze 14,0 nawet pod obciązeniem podgrzewanej szyby...

Edited by marmal004

Mam taki problem, rozladowal mi sie dzis akus, podjechal do punktu sprzedazy i tam zmierzyli mi uklad,diagnoza-brak ladowania. W/g opcom'a zadnych bledow nie ma, autko z kluczem takze sie nie swieci. Naladowany akumulator w ukrytym BC pokazuje u-therm30: 12,1 do 12,4 V. Co moze byc?

Wtam -z tym ladowanie to jest tak ze jak masz naładowany akumulator i odłaczysz pasek od alternatora to ci sie nie zapali kontrolka ładowania wiem bo mialem tak jak mi urwało koło na wale i sie zdziwiłem ze alternator nie chodzi i sie kontrolka nie pali , dopiero jak spadło ponizej wartosci dopuszczalnej to sie zapaliło , mysle ze to jest cos w rodzaju odciazena silnika ze by alternator nie obciazal go jak nie potrzeba pradu to nie laduje(ale to jest tylko teoria) .

Tak ale aku rozladowal sie do 9 V wiec to chyba napiecie krytyczne?

Diagnoza:alternator, wymieniony i po problemie.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Edited by evolution1

Please login or register to see this quote.

jaki alternator kupiłeś i gdzie, jeśli nie tajemnica

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">