Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mohamedddd

Grzejące się felgi przód

Recommended Posts

Witam

Na wstępie powiem że wymieniłem nowe klocki na stare tarcze. Zrobiłem na nich około 1000km.

Problemem jest to że grzeją mi się przednie felgi oby dwa koła, tył jest zimny. Po przejecheniu 30 km jak dotkne felge jest dosyć mocno nagrzana. Staram się jeździć delikatnie bez niepotrzebnego hamowania. Gdzieś wyczytałem że pomaga czasami wymina płynu (swoją drogą jeżdze tym autem od 4 lat i nie wymieniałem). Z góry dzięki za odpowiedź.

Najprawdopodobniej nie odbijaja cylinderki i dlatego ci sie felgi grzeją,

To jest jakaś droga sprawa?? Jakie mogą być objawy kiedy w układzie mamy stary płyn hamulcowy??

Może ktoś z szanownych kolegów chciałby podjąc się sprawdzenia co jest nie kaman z tymi grzejącymi się felgami?? Najlepiej Tychy Zapłace

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by mohamedddd

Kolego.

Jest teraz pogoda jaka jest. Ja po mieście troszkę polatam i nie dotkniesz tarcz.

Zanim klocki się ułożą do nowych tarcz minie pewnie jeszcze z 1 tyś km.

Gorzej jakbyś mógł papierosa odpalić od tarczy - wtedy martwiłbym się bardzo.

Do tego wiedz że przód zawsze lepiej i mocniej hamuje jak tył.

Wymiana płynu to koszt ok 30 zł ( płyn )

a co za problem zdjac kola i zobaczyc jak pracuja zaciski ??

jak sie nie ruszaja to wiadomo ze zapieczone i wypada cos z nimi zrobic

a dokladnie rozebrac i przeczyscic i wymienic gumki

kolego podnieś koło na podnośniku i niech ktoś ci naciśnie hamulec i puści a ty obracaj kolem ma się lekko kręcić

Też miałem taki problem po wymianie tarcz i klocków na przodzie , grzała mi się felga z jednej strony oraz tarcza. Problemem był zapieczony cylinderek w zacisku hamulca, znajomy zrobił mi lekką regenerację i wszystko śmiga jak powinno, jedynie podczas tarcia uszkodził mi się klocek hamulcowy i jest do wymiany i cały czas brudziła się felga.

Mam ten sam problem co kolega u samej góry mam nowe klocki, okładziny i stare tarcze. grzeją mi sie felgi ale kolo z przodu kreci sie w miare lekko wiec dlaczego wystepuje zgadznie?

układ odpowietrzony.

Przy starym płynie hamulcowym jest tak, że za bardzo się rozszerza przez temperatury panujące w układzie i jak nie ma gdzie ciśnienie uciec to zaczyna sam rozpychać cylinderki. Wiem bo tak w peugeocie miałem. Po wymianie płynu wszystko ustało. Płyn hamulcowy powinno się wymieniać ale tak naprawdę nikt tego nie robi bo nigdy się tego nie robiło a jest on "higroskopijny" - łapie wodę. Ja jak miałem vectrę to pierwszy raz wymieniłem po chyba pięciu - sześciu latach.

Please login or register to see this quote.

A myślisz, że od czego niby te felgi się mogą nagrzewać?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> No chyba że masz czarne i od słońca

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Edited by krzysiak

U mnie sie tak grzeja ze jak przejade 30km i splune na tarcze to az syczy i odparouje co robic spuszczac plyn i nowy zalewac?