Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kar26

Doswietlanie zakrętów

Recommended Posts

Witam - wiem ze było o tym pełno(zwłaszcza moduly zwiazane z kierunkami) , chodzi mi o to co załącza dodatkowe żarówki w leflektorach ALF , czy to jest modół afl , czy urc , jesli urc to mozna by podlączyc halogrny pod te przewody dajac diody aby sie nie cofał prad przy włączeniu halogenów i by było doswietlanie zakretów , ale to tylko teoria i prosze nie pisac ze to nie praktyczne i takie tam zeczy , chodzi mi o to czy to jest do zrobienia ze strony technicznej i cenowej .

Please login or register to see this quote.

Nie ma czegoś takiego jak urc

nie ma takiej opcji (jakby tak było to już wszystkie vektry bez afl tak jezdziły)

za doświetlanie odpowiada moduł afl i czujnik kata skretu na kierze (dlatego jak ktos go nie posiada przy dokładce bixenona trzeba zmienić cim)

sam moduł nie będzie działał bo gdy wykrywa bład przestaje działać doświetlanie

więc nici z tej kombinacji (za łatwo by było)

Inwestuj w AFL a nie badziewia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by xpirat

Witam -ok sorki za pomyłke z nazwą , a czy by jezdziły wszystkie to trudno mi powiedziec , bo jak zaczeli je produkowac to nie spotkałem sie zeby to miały inne marki(nie pamietam) ,moze to poityka marketingowa , rozumiem ze AFL załącze te dodatkowe swiatla do oswietlania zakrętów , dostaje sygnał z cim ze skrecamy i do juz sie dalej dzieje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , tylko ze to idzie po szynie którą jest polaczone ze wszystkimi modulami i nawet z modulem UEC który zapala halogeny , wiem ze kupno całego kompletnego zestawu(leflektory ,czujniki i przewody ,kodowanie ) albo jest bardzo drogie abo graniczy z cudem kupna na raz , wiec wiekszosci uzytkowników lamp zwyklych(ja mam ) jest nie opłacalne no chyba ze ktos ma kilka tys. na wydanie to juz jego sprawa , jesli chodzi o to czy beda wywalac błedy to mozna modyfikowac soft( podobnie jest z czujnikiem przepustnicy w 2.2 podmiana softu w komputerze ) zeby nie wywalał błedów , ale ja tylko chciałem sie spytac i wiem ze to nie było by łatwo ale zobacz jaka byla by satysfakcja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam Karol

Edited by kar26

dostaje sygnał z cima czujnik kąta skrętu i zapalają się tylko poniżej iluś tam km/h około 30 ale nie jestem pewny

soft podmieniają przepustnicy bo jest taki a w afl niem i nie będzie

za bixenon 1500zł komplet już pewno byś dorwał i dokładka to opcom i z dzień pracy samemu

sam to robiłem to wiem

Edited by xpirat

Witam - to cena jest jeszcze nie zaporowa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , tylko chodzi mi o to czym mozna odczytac bin sterownika zeby było widac jakie on ma komendy , jakim programem sa zakodowywane sterowniki , to było by bardziej prostrze bo by sie dołozyło kilka komend w poszczegolnych sterownikach , ale to jst tylko teoria i podejzewam ze nikt by nie zdradził tej tajemnicy z róznych powodów i tylko nam pozostaje po omacku edytowanie wsadów i prbowanie co sie usuneło i co to dało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , a jesli chodzi o sofcik zwiazany z przepustnica to sam widzisz ze jest podobny do tego kóry ma tylko jzmienione kila linikek w kodzie i napewno trzeba podmieniac recznie numer vin i immo zeby widział , ale to tylko moje zdanie i wiem ze jak bym mial taki program ktory poprawnie odczytuje biny ze sterowników(nie edytory) to bym sie pokusił o takie kombinacje , a dlatego zaczęłem ten temat bo widziałem jak znajomy programowal robota fanuk i mial program którym edytował strowniki i twozył nowe połaczenia miedzy sterownikami(komendy zalezne od siebie) .

Pozdrawiam jeszcze raz Karol

Nie jest to takie proste jak piszesz

ja walczyłem już z zegarem bo chciałem zmienić częstotliwość serwisów ale uwaliłem procesor i na tym się skończyło

witam - moze jeszcze jest gdzies zapisana czesc wsadu , lub po omacku podmieniales binarke

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i dlatego by mi sie przydał progam , którym programuja sterowniki .

Edited by kar26