Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
przemus1985

viki 2.0 16v dziwnie chodzi na ssaniu

Recommended Posts

witam mam problem z moja viki na ssaniu chalasuje silnik i po dodaniu gazu strzela z tlumika puzniej jak spadnie z ssania wszystko jest ok

to pewnie pompa powietrza wtórnego na zimnym zwieksza dawke powietrza i hałasuje...

Please login or register to see this quote.

Prędzej jak przerośnięty odkurzacz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale tak, to pompa i to jest normalne. Jeśli dodatkowo masz pęknięty kolektor (co w tych silnikach jest prawdziwą plagą) to i hałas na zimnym silniku jest jeszcze większy.

Tak czy inaczej masz dwa wyjścia: albo pozbyć się pompy (porada dostępna na forum), albo się do tego przyzwyczaić.

ja sie przyzwyczaiłem....

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

to co pozbyc sie calkowicie pompy powietrza wturnego bo nie rozumie i przepraszam za trucie glowy a co z tym kolektorem

To już dłuższa historia, ale też szeroko opisana na forum w kilkudziesięciu stronach. Ogólnie odkręć tę aluminiową osłonę kolektora i zobacz czy nie jest pęknięty. Chyba każdego to prędzej czy później dopadnie, więc nie zdziw się jak i u Ciebie będzie. Można z tym jeździć, ale faktem jest, że na zimnym silniku trochę bardziej hałasuje.

z góry bardzo dziekuje w poniedzialek sie wezmne bo w niedziele to czas sie spedza z rodzina dziekuje

po odlaczeniu pompy tak samo jak bylo nic nie dało i z kolektorem wszystko jest ok i co dalej to nie wiem jak chalasoawlo tak chalasuje pomocy

Chętnie bym pomógł, ale napisz może konkretniej co to za hałas, skąd dobiega. Otwórz maskę i postaraj się go zlokalizować, bo nikt Ci raczej na odległość nie wywróży. Jak masz możliwość to nawet nagraj filmik z tym dźwiękiem po odpaleniu, może to pomoże postawić diagnozę.

dziwne odglosy odchodza rczej z silnika nie z boku jak z pompy ani nic takiego centralnie silnik chalasuje jak stara kosiarka i nie mam taich problemow jak kolega napisal ze jest zamulony dzieje sie dziwnie tylko na ssaniu jezdzilem po mechanikach i karzdy mowi co innego cuda na kiju wymyslaja czubki i po dodaniu gazyu i csybkim puszczeniu strzela z tlumnika