Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

czuras

Spaliny w kabinie :(

Recommended Posts

Witam!! Od jakiegoś czasu walczę z zapachem spalin w kabinie. Plecionka nowa, kolektor ssący nowy a spaliny nadal czuć. Ostatnio zauważyłem okopcone elementy po stronie pasażera (foto) a także pod blachą osłaniającą środkową częśc silnika. Doradzcie co jest tego przyczyną lub dajcie namiary na mechanika, który może rozwiązać ten problem (Toruń, Warszawa).

Please login or register to see this link.

Edited by czuras

Wydaje mi się ,że to urwana szpilka od kolektora wydechowego.Hałasuje turbinka (gwizda)

No gwizda turbinka, wydawalo mi sie że to normalna jej praca. A droga ta usterka do usunięcia?

tutaj jest o tym temat zobacz na filmiku czy tak ci gwizda.

Zobacz czy moze filtr paliwa cie sie nie poci

Mialem ostatnio ten sam problem tylko ze mi na postoju smierdzialo paliwem.

Please login or register to see this quote.

To ja się też do tematu podłączę. Odkąd kupiłem swoją Vectrę C 1.9 CDTI 150KM mam problem ze smrodem spalin w kabinie. No i po lekturze forum i opinii mechanika zabrałem się za wymianę po kolei: plecionka, oddałem do czyszczenie i naprawy kolektor ssący, wymieniłem uszczelki pod wtryskiwaczami. Ale smród jak był tak jest.

Auto nie traci mocy, ale od czasu do czasu (dwa razy w miesiącu) po podgrzaniu silnika zdarza jeszcze większy smród i biały dym z wydechu. Z tym, że to jest prawdopodobnie związane z wypalaniem DPF (możliwe, że robi się to aż tak często?).

Dlatego może szanowni forumowicze poddali by mi jeszcze jakiś pomysł. Co do filmu, u mnie nie ma takiego świszczącego objawu.

Witam. Dziś zdjłemosłonę od turbiny ponieważ miałem ten sam problem ze spalinami. Po cichu miałem nadzieję że może to jakaś uszczelka bądź dziura w którymś z elementów tłumika. Okazało się że mam pęknięty kolektor wylotowy. Przyznam się że jeździłem z tym przez 2 lata i auto nie sprawiało żadnych problemów poza smrodem spalin. Teraz mam niezły problem czy spawać czy kupić używkę bo słyszałem że często kolektory w Z19DTH pękają. A jak zdecyduję się spawać to jak rozgrzać kolektor do spawania na gorąco skoro jest on połączony na stałe z turbiną.

jak wali spalinami w 19DTH to proponuje zaczac od kolektora

Guest wlgs

Miałem taki sam problem jak w temacie. Było czuć spaliny w kabinie. Po róznych perypetiach okazało się, że miałem pęknięty gumowy oring uszczelniający filtr oleju, co w efekcie powodowało po nagrzaniu silnika wyciekanie oleju poprzez korek spustowy oleju (taki specjalny korek z otworkiem, który odkręca się lekko, aby spuścić olej z misy olejowej i nie pobrudzić się). Kapiący olej spadał wprost na rozgrzaną rurę wylotową, co powodowało natychmiastowe wypalanie oleju. Zapach spalenizny dostawał się do kabiny poprzez filtr kabinowy od strony silnika.

Wymiana oringów (+właściwe założenie ich na filtr oleju) oraz czyszczenie okolic rury wydechowej pomogło. Od tego czasu mam spokój i nie czuję spalin. Nie wycieka olej. Koszt naprawy niewielki.

Vectra C 19DTH 110kW (150 KM)

U mnie to raczej coś innego. Bo najbardziej czuć spaliny wtedy gdy samochód jest zimny. Po osiągnięciu odpowiedniej temp. silnika zapach nieco się zmniejsza, ale dalej czuć ten smród.

Please login or register to see this quote.

Miałem podobny przypadek, po odpaleniu czułem momentalnie spaliny w kabinie. Tyle to było dziwne, że jak przy otwartych drzwiach odpalałem , to jakby spod samochodu było czuc. Okazuje się, że przed złączem elastycznym od strony silnika, była dziura. Zaspawane i smrodu brak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">