Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kicius120

vectra c 2.2l benzyna(155km)wasze opinie na temat jednostki napędowej

Recommended Posts

Bez przesady, ze za 9k polifta dostaniesz w dobrym stanie nawet z directem. Widziałeś na żywo czy w ogłoszeniu?

Please login or register to see this quote.

Nie nie widziałem na żywca :) tylko na zdjęciach. Wiem, że to jest niska cena ale chodziło mi o to, że coś jest na rzeczy z tymi silnikami bo widziałem parę ogłoszeń i ceny były dość niskie.

skoro już o opiniach o 2.2 direct, 

jeżdzę już takim 5 lat, zrobiłem około 70 tys km, więc trochę już wiem o co w nim chodzi

spalanie od 7,5 l/100 km, trasa i kierowca kobieta do 15 l/100km tylko miasto zima, średnia wg komputera to u mnie 9,5l  

kłopoty z rozrządem to przez wadliwy napinacz, opel zmienił na ten od 2.0T, chodziło o przepływ oleju, wycierały się ślizgi i rozrząd potrafił się przestawić, często powodowało to spadki mocy,  była podobno akcja serwisowa na wymianę napinacza, być może już od któregoś roku było to poprawione, warto to skontrolować po zakupie, koszt łańcucha głównego z osprzętem to ok 800, drugi łańcuch da wałkach balansujących ok 700pln, niektórzy wymieniali tylko główny i jeżdżą dalej

pompy wysokiego ciśnienia, problemy z pompami siemensa, continentale nie sprawiały już problemów

należy pilnować stanu oleju, najlepiej min ok 3/4 stanu, systematycznie wymieniać i lac dobry

reszta psuje się jak w kazdej vectrze czy signumie

problem dla wielu to bezpośredni wtrysk, przez fachowców oceniany za nie stwarzający jakichś poważnych problemów  i instalacja gazowa, jeśli nie zamierza sie zakładać lpg uważam to za dobry wybór, aczkolwiek obecnie chyba i to nie jest już problemem

Edited by yaro74

Dziękuje za odpowiedź. Nie chciałbym wyjść na nie wiadomo kogo i by ktoś pomyślał, żę krytykuje czy hejtuje ten ten rodzaj silnika bo nie o to mi chodzi. Po prostu zastanawiam się nad zmianą diesla na benzyniaka i zamontowaniem LPG. Posiadam Viki C 1.9 cdti 120 km z 2004 roku i jestem zadowolony tylko skoro za 100 zł mogę robić o 100 km więcej niż dotychczasowo to dla czego z tego nie skorzystać. Więc cały czas szukam i zastanawiam się co tu kupić nie wydając więcej niż 10k cebulionów. Wiem, że to nie dużo no ale tak to czasem bywa ;) Pozdrawiam i dziękuje za rady.

z gazem do bezpośredniego wtrysku jest tak że oprócz gazu będzie spalał około 2 l benzyny, chodzi o pracę wtrysków, nie wiem dokładnie jak jest z wysterowaniem tego w tym układzie bo nie zamierzałem nigdy instalować gazu, ale zanim kupisz poczytaj , zadzwoń do dobrego zakładu popytaj

instalacja wtrysku w fazie ciekłej wykorzystujaca pompę silnika możliwa ale ekonomicznie niezasadna,

2,0T z gazem to już sprawdzone dokładnie rozwiazanie, ja szukałem 6 miesiecy i w tym czasie nie znalazłem dobrego egzemplarza, taki był akurat okres

Dzięki za odpowiedź, im więcej szukam w necie to właśnie takie opinie widzę. Ja szukam różnych marek ale niestety jestem laikiem w tych sprawach jedyne co widzę to czy autko jest zadbane no i jak się prowadzi ale czy było bite to nie jestem raczej w stanie określić. No i zdjęcia swoje  a rzeczywistość swoje. Obejrzałem na razie tylko dwa egzemplarze Alfy Romeo 147 1.6 120km bo w stosunkowo dobrych cenach widuje w necie no ale jak zobaczyłem na żywca to ręce opadają jak te auta były traktowane.

no nie jest łatwo, w samochodach do 10k jest spory wybór ale do wybrania coś sensownego już tak dużo nie ma.

nie jesteś odosobniony  w braku doświadczenia, warto na oględziny zabrać ze sobą kogoś kto nie podejdzie do sprawy emocjonalnie jak ty przy kupnie samochodu dla siebie i spojrzy na to z dystansem. i przede wszystkim zajrzyj wszędzie np pod wykładzinę, wszelkiego rodzaju mastyki itp , obejrzyj elementy nadwozia , spasowanie, wyposażenie wnętrza czy pasuje do siebie, czy lampy tego samego producenta i w tym samym stanie, czy silnik myty czy normalne ślady użytkowania, i jak masz możliwośc podepnij nawet najprostszy interfejs  z programem na smartfona, pojedz na jakąś stację diagnostyczną i wejdz pod samochód z diagnostą,

i nie wierz we wszystko co mówi sprzedający, że np klime wystraczy nabić , albo coś sie właśnie zepsuło a działało

rób wrażenie że coś wiesz , chociaż tak może nie jest, i kupuj  głową a nie sercem

no i powodzenia

Dziękuję za rady. Pozdrawiam.

Da się to zagazowac bez problemu chodzi to na KME Nevo-Sky Direct.

A jak z ekonomią, cena instalacji i pozniej eksploatacja ile spala gazu, ile benzyny, 

Trochę więcej szczegółów z twojej strony by rozjaśniło sprawe, bo temat już poruszany był nie raz, 

No ale technika gazowa też idzie do przodu

Please login or register to see this link.

Nie chodzi mi o to co piszą na stronie producenta, a wrażenia z jazdy użytkownika, ci co produkują i sprzedają będą zachwalać że to najlepsze a opinia użytkownika to już inna bajka

Też trzeba podejść trochę z przymrużeniem oka

Zbyt ogólnie napisałem, nie chodziło o wrażenia artystyczne a bardziej ekonomiczne , bo przy cenie instalacji, to ile spala gazu ile benzyny( tu są różne informacje) , no i przy wartości samochodu, bo mamy tu chyba na myśli leciwe Vectry a nie świeże samochody.

Przy stosunkowo niewielkich przebiegach 15-20 tys km, według mnie gra nie warta zachodu, ale to moja opinia

Wyżej pisałem i mam podobne zdanie

Gra nie warta świeczki. 

Duży koszt instalacji . Do tego auto spala również benzynę wiec zwrot montażu trwa dłużej/więcej km.

Jakby ktoś jeszcze w przyszłości tu wszedł, interesując się spalaniem 2.2 Direct, to podam swoje. Zaznaczam, że kiedy nie trzeba – nie cisnę bez sensu. Widzę z daleka czerwone światła – noga z gazu i stopniowo redukuję biegi, jeśli trzeba. Nie depczę, jeśli mam za chwilę skręcać, ani nie wyprzedzam jeśli wiem, że za 1-2 km będę musiał zwolnić, czy np. przed wyprzedzanym autem widzę rząd ciężarówek. Generalnie jazda rozsądna, z myśleniem o spalaniu, ale nie znowu jak emeryt w kapeluszu. Gdy trzeba albo są odpowiednie warunki, jeżdżę dynamicznie. Średnie z ostatnich ~8 tys. km, to… 7,9 l. Co jakiś czas wyrywkowo weryfikowane pod dystrybutorem. 

Miasto:

• wiosna/lato, rozgrzany motor: 11-12 l
  • zima, silnik zimny albo niedogrzany do końca: 16-18 l

Trasa:

• Ciepło, spokojna jazda wg przepisów (+10 km), przewidywanie sytuacji: 5,5-6,5.
  • Autostrada (140 km/h): 11-12 l. 
  • Chłodno, jazda „na wariackich papierach”, głównie 3. bieg, ciągłe wyprzedzanie: 20-25 l.
Edited by stigmatizer

U mnie niewielkie różnice ale zasadniczo podobnie, 

Zima miasto 14-15 l, fakt że u mnie szybko łapie temperatury ok 90 st i tak utrzymuje.

Ale trasa to poniżej 7 l nie udało mi się zejść.

Generalnie sam w sobie silnik daje trochę przyjemności z jazdy, ale już jak jest usterka to masakra, no i u mnie już drugi raz pompę wymieniałem, pierwsza Simensa jeszcze fabryczna padła przy 180 tys, druga nowa Continental po 35 tys, teraz jest używka Continental, zobaczymy jak długo pociagnie.

Poza tym kapryśna jak każda Vectra czy signum, albo działa bez problemu wszystko przez parę tygodni, miesięcy albo jakieś drobiazgi co chwila i znów spokój.

Ja też już raz pompę wymieniałem – chyba po 130 czy 140 tys. Mało tego – wymieniłem także pompę w baku, maglownicę, przewody hamulcowe zgniły… Ehhh… A w zeszłym roku wymiana rozrządu. :( Wszyscy się pukają w głowę, że jeszcze go trzymam, ale co zrobić? Ludzie nie kupują takich starych sztrucli z dużymi benzynami, których nie da się / nie opłaca gazować. I w związku z tym mam puścić go za 5 tysięcy i wrzucić teraz ze 40-50 tysięcy w coś innego? Bo w sumie przy tej klasie auta, to sensowną różnicę w prowadzeniu, wygodzie, etc., będzie dopiero czuć przy takich kwotach. A za 20-25, to kupić można podobnego trupa, w którym za rok trzeba będzie znowu zacząć ładować takie same (jak nie większe) kwoty. Poza tym ten strach przez niewiadomą. Tyle kwiatków potrafi wyleźć po kupnie, że aż się odechciewa jeździć oglądać inne auta. 

Te same dylematy, kupić tylko co?   Za ile żeby był spokój, no i znaleźć odpowiedni egzemplarz. Przewody hamulcowe też mam już do wymiany,  jutro umawiam mechanika,  już jestem też po wymianie sprzęgła z dwumasa,  bardziej pamiętam czego jeszcze nie robiłem niż to co zrobione, po prostu jest tego mniej.

Żona też już mi brzęczy że trzeba wymienić, ale albo już trzeba wydać kupę kasy na uzywke albo nowy ale tu to już zdecydowanie więcej.

Pewnie poczekam aż padnie coś kosztownego co nie jest takie nieoczywiste, albo żona wkoncu go skasuje, ostatnio drzwi , lusterko , zderzak w trzech podejściach. Niby nie dużo ale już szpeci, i wartość spadła do 3 tys zł. 

To na rower wydałem więcej.