Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Novvik

Klimatyzacja, szyby, radio nie działa Vectra B 1.8 lift

Recommended Posts

Guest Novvik

Witam mam spory problem z moją Vectra mam ogromną nadzieję że mi pomożecie bo im więcej grzebie tym więcej się psuje i nie wiem jak to naprawić. Napisałem w dziale pozostałe bo dotyczy to kilku problemów z różnych działów. Zaczęło się od klimatyzacji, od momentu kupna auta działała bez zarzutu. Postanowiłem zmienić podświetlenie w przyciskach jeszcze przed odłączeniem przycisku sprawdziłem czy klima chodzi i chodziła. Wyciągnąłem przycisk zmienił podświetlenie i widocznie coś źle zrobiłem bo po podłączeniu przycisku klima już nie chodziła. Obstawiam że zrobiłem zwarcie na diodach i poszedł jakiś bezpiecznik czy przekaźnik. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie możliwe każdy po kolei wyciągając i wkładając z powrotem zarówno w kabinie auta obok silnika i obok akumulatora. Przekaźników nie ruszałem bo nie wiem jak się je wyciąga i sprawdza czy są dobre. Niestety po wyciąganiu bezpieczników radio straciło zasilanie i pokazał mi się komunikat SAFE. Mam oryginalną niemiecką instrukcję obsługi mam również taką karteczkę z ( VIN, Security Code, Engine Type/NO, Key NO, RADIO Type/CODE, Serial No) czytałem na necie jak wpisać kod no i wpisałem ten Security Code ale nic nie dało ;/ Boje si ruszać dalej. W sumie na tej karteczce są tylko 2 czterocyfrowe kody właśnie ten security code i Radio type/code może ten drugi zadziała ale wole najpierw się upewnić tu. I ostatnią rzeczą jaka nawaliła od tego mojego kombinowania to elektryczne szyby dzięki poradnikom z tej strony dowiedziałem się jak zrobić aby szyby domykały się z pilota niestety teraz już się nie zamykają

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie wiem co robić co wejdę do auta to coś zepsuję proszę powiedzcie co źle robię jak naprawić te usterki czy potrzebna będzie pomoc fachowca ??? Lub nakierujcie na tematy podobne do mojego.

Chciałem się pochwalić że problem z szybami i radiem naprawiony

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale zostaje klimatyzacja

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> podpowiedzcie jakie bezpieczniki lub przekaźniki sprawdzić i jak się je sprawdza czy działają

Edited by Novvik

jeśli bezpieczniki sprawne to może jakas wtyczka od panelu nie dociśnięta

wykaz bezpieczników masz podpięty w VB elektryka

Guest Novvik

Chodzi Ci o przycisk od klimatyzacji czy nie jest dociśnięty ??? Chyba nie ponieważ wciskałem go dosyć mocno, zapala się dioda działania klimy po wciśnięciu jego.

Według schematu powinienem sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki : R6,R7,R64,2,22,36, 38, 40 i R60 tak ??? Popraw mnie jeżeli się mylę. I jeszcze pytanie jak sprawdzić te przekaźniki czy są dobre nie wiem jak je wyjąć nawet

Po dzisiejszym rozebraniu wszystkich przycisków z konsoli środkowej zauważyłem że jedna ta metalowa klamerka czy jak to się fachowo nazywa jest inna niż wszystkie właśnie od klimatyzacji i jakby cofnięta do tyłu może to być przyczyną nie działania klimatyzacji ???

Mam zdjęcie tego tutaj link bo nie mogę wrzucić fotki

Please login or register to see this link.

Pomoze ktos z ta klimatyzacja zobaczcie foto co o tym myslicie

Zewrzyj kawałkiem przewodu (może być spinacz biurowy czy pęseta) styki które połączyłem na czerwono. Czy wtedy będzie działała klima.

Please login or register to see this attachment.

Guest Novvik

Zwarłem te styki o ktorych piszesz i jedyne co się dzieje to słychać odgłos przekaźnika od klimatyzacji pod kierownicą czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić sam czy niezbędna jest wizyta u speca ?

To jak moge cos jeszcze sprawdzic sam czy do speca i portfel w ruch ???

Edited by Novvik