Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Janoe

Dziwny luz na hamulcu

Recommended Posts

Guest Janoe

Witam wszystkich! Posiadam Vectre B 1.6 16V z 1999r. Autko sprawuje się dobrze, ale są dwie rzeczy które mnie niepokoją, mianowicie mam straszny luz na hamulcu, muszę go wdepnąć prawie w podłogę aby zahamować, choć siła samego hamowania nie słabnie. Poza tym przez cały czas świecą się u mnie dwie kontrolki: od układu hamulcowego i od poduszki powietrznej. Poza tym podczas hamowania słychać charakterystyczne skrzypienie, ale to zdaje się jest normalne gdy hamulce się nagrzeją. Dodam że sprawdziłem poziom płynu hamulcowego i jest prawidłowy. Co może być nie tak? Klocki były wymieniane 2 miesiące temu

ktora kontrolka od ukladu hamulcowego ??

wyglada ze masz zapowietrzone hamulce

ale moze tez byc problem ze sterownikiem ABS albo pompa hamulowa

a o kontrolce poduszek przeczytaj choc jeden temat na forum

a sie dowiesz co z nia zrobic

najlepiej podlaczyc auto pod kompa i za jednym razem dowiedziec sie co dolega jednemu i drugiemu ukladowi

Guest Janoe

Pojechałem do znajomego mechanika który odpowietrzył mi na szybko tylnie hamulce, teraz da się jako tako jeździć, z tym że samochód spija mi płyn hamulcowy (przez jeden dzień jazdy spił ok 1/8 zbiorniczka), a kontrolka ciągle się świeci. Jest to kontrolka z wykrzyknikiem ((!)), ta która powinna się świecić gdy jest zaciągnięty ręczny, ale świeci się cały czas.

Jak to "spija ci płyn hamulcowy"??

Masz po prostu gdzieś nieszczelność w układzie ham. i dlatego ubywa płynu. To jest też sygnalizowane właśnie ową czerwoną kontrolką.

Chłopie na kanał zasuwaj i szukaj nieszczelności - tylko nie na szybko jak to ci mechanik odpowietrzył hamulce ino dokładnie i rób to bo pewnego razu możesz się zdziwić przy hamowaniu.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

a tego znajomego mechanika to z daleka mozesz omijac

ja bym nie wypuscil auta bez sprawdzenia dokladnego co jest nie tak

i odpowietrzenia calosci