Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu ubywa mi w drastycznym tempie płynu chłodzącego a w zbiorniczku i na korku pojawiła się biała maź o konsystencji budyniu. Co to może być? Dodam, że nie ubywa oleju, pod korkiem oleju ani na bagnecie nie ma "budyniu" auto nie kopci...

Biała substancja to dodatki antykorozyjne zawarte w płynie chłodzącym, które uległy wytrąceniu i osadziły się wewnątrz zbiorniczka.

Prawdopodobnie płyn nadaje się już do wymiany.

Co do oleju to upewnij się jeszcze czy jego barwa nie zmieniła się na kolor kawy z mlekiem. Może to oznaczać mieszanie się płynu z olejem i konieczność wymiany uszczelki pod głowicą. Jeśli jednak wykluczysz taką ewentualność to nieszczelności w układzie trzeba szukać gdzie indziej.

ja mam to samo co kolega .. olej jest ok a plyn wymieniany byl ze 2 miesiace temu ..

No właśnie na forach wszędzie jest mowa o uszczelce pod głowicą, z tym że tam "budyń" wytrąca się pod korkiem oleju i na bagnecie, kopci i bierze olej. U mnie poziom oleju jest w porządku, nie kopci, spalanie w normie, no a ta maź owszem jest ale w zbiorniczku płynu... Kolor oleju przed chwilą sprawdzałem. Klarowny, standardowy dla oleju po 5 tys od wymiany. Wiecie nie problem jest dać 5 stów za wymianę uszczelki no ale jeśli to nie to? Dodaję fotkę może to wam nasunie jakiś pomysł.

Please login or register to see this image.

Miałem podobnie tylko bardziej zabrudzone. Wymień płyn przepłucz układ i wymyj cały zbiorniczek wyrównawczy. U mnie już ponad 2 miechy po takim zabiegu i jest czyściutko.

Please login or register to see this quote.

Tylko że u mnie płynu ubywa...

A ja mam pytanie jaki płyn zalałeś? Kupiłeś troszkę droższy czy zobaczyłeś 5 l za 15zł i połaszczyłeś się. Jeśli kupiłeś jakąś taniochę to teraz czeka Cię troszkę roboty. Jak kolega wcześniej napisał cały układ do czyszczenia i do sprawdzenia gdzie ubywa. Sprawdź przede wszystkim zawór trójdrożny z niego najczęściej leje.

A odpowietrzyłeś wtedy układ?

Jeśli nie, to możliwe że poziom płynu w zbiorniczku opada w związku z odpowietrzaniem się układu.

Poza tym sprawdź okolice nagrzewnicy - tam lubi płyn uciekać.

Lany był Dynagel odpowietrzali mi na miejscu bo wymieniałem wszystkie płyny przy okazji zakupu w lutym.

Napisze co ja o tym sądzę. Ile masz to auto? Jeśli pierwszy raz wymieniałeś płyn od jego zakupu to może byc tak, że poprzedni właściciel miał nieszczelność zalał jakis uszczelniacz, Ty zalałeś nowy płyn, który wypłukał tamten uszczelniacz i teraz sie osadza w zbiorniczku a płyn Ci ubywa bo nieszczelność juz nie jest szczelna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Edited by rybkins

Auto mam dokładnie od 10 lutego. No to co mam teraz zrobić z tym fantem???

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Znaleźć nieszczelność.

Albo pod autem mokrą plamę, albo w aucie w okolicach nagrzewnicy.

Więc to może być jedna z niespodzianek jakie Ci sprezentował poprzedni właściciel. A co zrobić to tak jak kolega wyżej napisał, znaleźć nieszczelność. Potem przepłukać układ i zalać nowym plynem.