Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

legiewski_WPR

Ogólnie wielki problem z klimą Viki B cdx 2001r Pomocy

Recommended Posts

Witam wszyskich posiadaczy vb . opiszę wam swój problem, mianowicie zakupiłem w grudniu VB było zimno więc przy zakupie nie sprawdzałem czy klima jest sprawna, teraz gdy zrobiło się ciepło były postanowiłem ją uruchomić lecz nic z tego na opcji LO daje ciepło. Pomyślałem że wystarczy tylko nabić i udałem się do mechaniorów, mechanik sprawdził szczelność a następnie nabił klimę, i nic dalej daje ciepło, więc raz dwa wrzucił auto na podnośnik i coś tam diagnozował techem, najpierw zaczoł pajacować że gruba robota ize w granicy 1000-3000zł naprawa hehe a potem już wiedziałem że sam nie wie o co chodzi lub chce mnie naciągnąć, to co od niego usłyszałem to najpier że sprężarka, potem że panel climatronic potem jakiś silniczek klapek,potem że sterownik klimy a na koniec że wentylator klimy hahahaha jasne wszystko na raz ,,jasne,, a na koniec jesze że niby jakaś przerwa w prądzie tam gdzieś tam pod maską ogólnie oszacował samą operację odszukania tej przerwy na jakieś 700zł

proszę was o rady lub jakiś sposób jak samemu mogę posprawdzać lub dowiedzieć się gdzie szukać wady w tej klimie

od czego mam zacząć i wogóle, to jes moje pierwsze auto z klimą i nie mam bladego pojęcia.

do tego auto jest czarne i ma czarną skórę poprostu idzie sie ugotować, dobrze że chociaż szyberdach działa

ja mialem ten sam problem tez w zime kupowalem auto nabilem w lato klime i d*pa ..

Zacznij od sprawdzenia wszystkich przekaznikow

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie w tym byl problem nie mial styku czy cos :/

wiciagnij kazdy i powsadzaj spowrotem albo z innego auta daj i zobaczysz czy tu jest lipa czy musisz sukac gdzie indziej

Tego mechanika sobie odpuść, wybierz sie do warsztatu specjalizujacego sie w naprawach klimatyzacji

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

w sumie sam jestem mechanikiem ale nie specjalizuje się w naprawach klimy, nie chce być nakręcony na zbędne koszta yhh