Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Mateluta

Nieszczelność w okolicy wtrysków

Recommended Posts

Witam Was i proszę szybko o radę. Jakieś 7-8 miesięcy temu w jednej firmie robiłem wtryski (Vectra C CDTI 120 km, 2006 rocznik, 180 tys km.). Wtryski zrobili, komputerek pokazywał spalanie na postoju 0,7 l/h, a wcześniej nawet 1,3 l/h. Wszystko było pięknie. Do czasu. Któregoś dnia (jakiś miesiąc temu) zauważyłem, że komputer na postoju pokazuje 0,9 l/h i tak jest do dzisiaj. Dodatkowo, zwłaszcza przy powolnej jeżdzie w mieście, do kabiny przedostaje się duszący smród spalin. Postanowiłem otworzyć maskę, odkręcić plastikową obudowę silnika, a tam widać, że 2 wtryski są czyściutkie, a 2 zabrudzone, poza tym z dalek słychać stukot jakby ktoś przykrywką o garnek obijał... Tydzień temu zadzwoniłem do warsztatu, w którym robili mi wtryski za ponad 2 tys zł i powiedziałem im, że chcę złożyć reklamację. Chciałbym się Was poradzić co Wy na moim miejscu byście zrobili... Czy uszczelnienie tych 2 wtrysków to jakieś poważne zajęcie? Pytam, bo "eksperci" z firmy mogą mi wymyślać, że to zajęlo im dużo roboty itp... Czekam na Wasze sugestie, wskazówki itp. Pozdrawiam. Mateusz

jesli chodzi o wymiane podkladek pod wtryskiem to w ASO chca ok.5pln za sztuke, filozofi wiekszej nie. kwestia wyjecia wtrysku.

jesli chodzi o smrod w kabinie to sprawdz lacznik elastyczny na wydechu.

co ci wymieniali w tych wtryskach ze tyle zaplaciles?

Jeśli to wina samych uszczelek to jak masz pojęcie o mechanice to sam to zrobisz. Widziałem jak u mnie to wyglądało... Uszczelki to nic innego jak miedziane podkładki (kosztują niewiele nawet w ASO). Jeżeli nieszczelne sa dwa pierwsze wtryski (licząc od rozrządu) to tylko te dwa wystarczy wymontować jeżeli 3 i 4 to trzeba wszystkie demontować ponieważ mocowanie jest tak zrobione że zasłania nakrętkę sąsiedniego wtrysku. U mnie demontaż 4 trwał jakieś 15 minut. Jak sam się za to weźmiesz to najpierw sprężarką oczyść miejsca gdzie są wtryski że żaden śmieć nie wpadł do środka. Później odpinasz kostki i przewody zasilające oraz przelewy. Następnie odkręcasz nakrętkę mocującą wtrysk i delikatnie podważasz wtrysk dodatkowo obracając go na boki.... U mnie wszystkie 4 wyszły bez problemu po wyjęciu odrazu zauważysz te podkładki uszczelniające.. U mnie 3 wyszły razem z wtryskiem a czwarta została w komorze. Wymieniasz te podkładki i montaż w odwrotnej kolejności. Pamietaj aby wtryskiwacze zmontować w tej samej kolejności co były. Powodzenia.