Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Japon189

Chłodzenie przy 180km/h

Recommended Posts

W mieście i na trasach gdzie gdzie jeżdze maksymalnie 140km/h wszystko jest ok. Temperatura cały czas się utrzymuje na poziomie 90st.

Ale ostatnio miałem mały wypad w weekend (60km na autostradzie).

W godzinnach rannych przy temp powietrza ok. 15st i jeździe 140-160km/h temperatura standardowo utrzymywała sie na poziomie 90st.

Natomiast z powrtotem przy temp. powietrza 25st. i jedzie 160-180km/h układ chłodzenia nie dawał rady i wskazówka utrzymywała sie w granicach 100st.

I tylko momentami mogłem jechać 180 bo wskazówka wędrowała powyżej w kierunku czerwonego pola.

Termostat jest z Wahlera i był wymieniany pół roku temu bo przepuszczał stary i długo sie nagrzewała ciecz.

Możecie mi powiedziec co jest nie tak?

I drugą sprawe jaką zaobserwowałem to do 160km/h rozpędza się płynnie a od 160 do 180 jest takie dziwne rytmiczne przychamowywania (tak jakby 2sec przyśpieszał a potem 1 sekunde jakby mnie coś przychamowywało- i nie były to podmuchy wiatru) Co to może być?

W Polsce jest ograniczenie do 140km/h także wszystko jest u Ciebie w porządku.

Hahaha ale śmieszne. A ktoś bardziej kompetentny tu jest?

Przyjmnijmy Śliwa że było to w Niemczech a tam nie ma ograniczenia na autostradzie czyli nie jest w porządku.

a wiesz ile silnik musi pokonac oporow jadac z taka predkoscia ??

nic dziwnego ze tak do gory temperatura poszla

to nie jest predkosc z jaka mozna jechac dluzej niz kilka minut

Też tak podejrzewałem ale brat jechał też z nami drugim samochodem (audi a3 98r. 1.9tdi 110km) i pruł przedemną cały czas 170-180km/h i sie go pytałem jak mu temperatura pokazywała to mówił że cały czas 90st..

Z tym że zawsze to 10 koni wiecej no i troche masa mniejsza.

i silnik troche innej konstrukcji

opel w dieslu nie lubi takich predkosci

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

zreszta moj bialas tez sie grzal do 100 jak smigalem ponad 200

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

przez niemcownie

To jest jakby standard. U mnie jest tak samo. Latem, przy temperaturach 25-30stC, podczas przekroczenia 160km/h trzeba non stop kontrolować wskazówkę temperatury.

w Omedze 2.5td miałem to samo - do prędkości 160 temp około 92-95 ale już koło 190-200 szła w okolice 100 stopni i tak trzymała. A nadmienię że wymieniałem wszystko począwszy od termostatu po pompę wody, chłodnicę, wisko. Niczego to nie zmieniło.

DO 100 stopni to OK, powyżej to już raczej problem.

Ostatnio przegoniłem swoją 15 minut około 180-205 km/h i temp 100 stopni to max.

Please login or register to see this quote.

A to będzie przeładowanie turbiny i zawór WG z opóźnieniem otwiera dojście spalin do turbo.

Wyczyść kolektor ssący i czujnik w nim.

Sprawdź elektrozawór przy turbinie.