Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest maximo11

Vectra - niewiadoma przyczyna?

Recommended Posts

Guest maximo11

witam

jestem tutaj nowy , majac nadzieje ze co nieco sie dowiem o moim malym problemie

otoz samochod po odpaleniu ma bardzo lekkie drgania dzieje sie to co 3-6 sekund,gdy wsiadzie ktos inny mowi mi ze diesle tak maja ale...przejechalem kilka kilometrow

i nagle zaczelo smierdziec w srodku auta w trakcie jazdy i gdy stanalem na swiatlach drgania juz sie nasilily i bylo czuc ze skads kopci, to byl 1-wszy raz gdy sie z tym zetknalem,

potem kilka dni bylo spokojnie-mimo iz te lekkie drgania nie ustawaly-i niedawno znow sie mi to stalo z tymze tym razem zjechalem na parking nie wylaczalem auta i na postoju zauwazylem ze gdy dodaje gazu kopci mi z pod silnika,puszczam gaz i silnik nierowno pracuje tak jakby slabl co kilka sekund po jakichs 10-15 minutach wszystko samo wrocilo do normy-pozostaly tylko te lekkie prawie niewyczuwalne drgania

pare dni temu wsiadlem w auto zrobilem 300-350 km i nic sie nie dzialo,przejechale bez problemow

z tego co poczytalem gdzies na forach moze byc kilka przyczyn-mechanik moj zas powiedzial ze powinienem zaczac naprawe od jakiegos kolektora

jestem laikiem w tych sprawach,drgania to moze wina EGR,wtryskiwacza czy jakos tak,co do kopcenia to nie mam pojecia

a wiadomo jak to u mechanikow powiedza mi ze caly sinik do wymiany tylko aby zarobic-aaaa i po podlaczeniu pod kompa zadnych bledow nie znalazlo

autko moje ma przejechane 128 tys km

z gory dziekuje za odpowiedzi

Edited by maximo11

przyczyn może być baaaardzo wiele

- kolektor

- egr

- kostka 3ego wtrysku

- wtryski

podepnij kompa i przeskanuj całe auto

Guest maximo11

no wlasnie nic na kompie nie pokazalo-a gdy mialy miejsce te mocne drgania i kopcenie nie udalo mi sie podpiac po mechanika nie bylo w poblizu a i tak po 10-15 minutach to ustaje

Please login or register to see this quote.

poczytaj ten dział

Please login or register to see this link.

dowiesz się praktycznie wszystkiego

coś mi sie wydaje że kolega jeszcze nie jest świadomy że ma auto z DPFem i jak wygląda eksploatacja tego ustrojstwa...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

pewnie po przejechaniu tej trasy żadnych drgań nie bylo ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

silnik zaczyna normalnie pracować gdy wyłączy sie wypalanie DPFa

Guest maximo11

to znaczy te bardzo lekkie drgania sa caly czas ale malo moich znajomych to potwierdza-ja spedzam w aucie wiadomo najwiecej czasu i wiem ze sa

przy tych lekkich drganiach silnik pracuje stabilnie i rowno-dopiero gdy zaczyna kopcic i drgac mocniej praca silnika jest nierowna-co okolo 5-10 sekund slabnie i pracuje normalnie

ostatnio trwalo to 10-15 minut i przestalo samo silnik powrocil na normalne obroty i chodzil stabilnie

tj.auto drzalo, gdy dodalem gazu kopcilo spod maski (dym wydobywal sie gdzies na wysokosci przedniej szyby ale calkiem pod spodem) pochodzilo tak 10-15 minut i przestalo-dymil tylko gdy dodawalem gazu

Edited by maximo11

Tak jak kolega hapko napisał. Poczytaj o DPF bo pewnie posiadasz w swoim aucie. Objawy jak kopcenie 10-15 minut także z pod maski to nic innego jak wypalanie DPF. A kopcenie z pod maski może być spowodowane na przykład nieszczelnym łącznikiem elastycznym, może być także wina kolektora (nieszczelności klapek) ale nie wiem czy z tąd także może występować dymienie podczas wypalania. Normalnie wypalanie odbywa się co jakieś 1100-1300 km w zależności jakie trasy pokonujesz lecz jeżeli przerwiesz wypalanie to jest ono wznawiane przy następnym rozruchu i spełnieniu kilku warunków... z tąd możesz mieć to dymienie częściej. Pierwsze co to sprawdź sobie teraz olej czy ci nie przybyło i przede wszystkim poczytaj o DPF.

ja bym obstawiał wypalanie dpf jak koledzy wyżej a kopcenie z pod maski to być może plecionka w układzie wydechowym przepalona.

Please login or register to see this link.

poczytaj kolego, bo nikomu juz nie chce sie powtarzac poraz tysieczny jak poznac czy auto ma dpf, kiedy sie inicjuje wypalenie i w jakich warunkach itd.

milej lektury...

Edited by wolf80