Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mix02

Odgłos zasysanego powietrza

Recommended Posts

Witam.

mam problem, otóż ostatno usłyszałem dziwny odgłos pochodzący z silnika tak jakby zasysało powietrze. "Zasysanie powietrza" wystepuje wyłącznie gdy gwałtownie nacisne na pedał gazu. Przy tym mam jeszcze tak że jak gwałtownie nacisne na pedał gazu to silnik tak jakby miał zgasnąć zaraz. Po długim nasuchiwaniu doszedłem do wniosku że to zasysanie dochodzi z okolic przepustnicy.

Spawdziłem wszystki wężyki tam dochodzące są szczelne. Co to może być?

a zapala się check

nie, nic sie nie zapala. sprawdzalem sobie błędy OpelScannerem, też żadnych błędów nie ma.

Edited by mix02

ja mam tak samo i szczególnie słysze to na lpg, po gwałtownym dodaniu gazu nastepuje ten dźwięk i zadławienie silnika na sekunde.

u mnie to samo...ale wystepuje to odkad pamietam wiec sie tym nie przejmuje i jezdze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

no ale mi wraz z tym występuje szarpanie jak chce sobie tak gwałtownie przyspieszyć ;P

świece i kable wymieniłem 3 dni temu na nowe.

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Edited by mix02

kolego spruboj wziasc plaka (srodek do czyszczenia kokpitu w spreyu) i psikaj na odpalonym silniku w te miejsca skad mniej wiecej slyszysz ten odglos zasysania powietrza, jezeli psikniesz w jakies miejsce i silnik Ci sie jakby przydusi lub zacznie inaczej pracowac to tam wlasnie jest gdzies nieszczelnosc... Ja tak wyczailem w swoim zasysanie lewego powietrza spod wtryskiwacza... mozesz tez (jak masz spreżarke) uzyc jej i dmuchac powietrzem tam gdzie podejrzewasz ta nieszczelnosc (tez na odpalonym silniku oczywiscie)

Skoro obroty ci nie falują to będzie jakiś wężyk podciśnienia sprawdź końcówki czy nie są dziurawe albo się nie wypięły