Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nowe głośniki Opel Vectra B

Recommended Posts

Witam, otóż nie dawno w mojej vectrze B z tylu zepsuł się jeden głośnik, mianowicie odpadł magnes, chyba już ze starości i chciałbym przy tej okazji wymienić wszystkie głośniki. Zastanawiałem się nad używanymi głośnikami z vectry b po liftingu i chciałbym się was zapytać czy głośniki z vectry po lifcie są lepsze (mocniejsze) niż te przed liftem czy takie same i czy również nie było by problemow z zamontowaniem?

Radio jakie posiadam narazie to Philips CAR400. Z góry dzięki za pomoc :)

Edited by mati3910

Głośniki poliftowe - jeśli chodzi o montaż to są takie same.

Jeśli zaś chodzi o jakość dzwięku to oczywiście na plus

Poszukaj na forum w handelku a coś znajdziesz dla siebie. Polecam zestaw z CDXa - 10szt głośników.

Tu trochę więcej szczegółów o wersjach przed- i poliftowej

http://forum.vectrak...ost__p__1721548

W przypadku głośników tylnych nie było żadnych różnic - w obydwu wersjach były te same modele z odpadającymi magnesami (też to przerabiałem u siebie;))

Edited by fun_tha_mental

Czyli z zamontowaniem nie było by problemów ale w linku którym podałeś jest napisane tak: (Wszystkie kombinacje są ze sobą kompatybilne, więc do samochodu ze standardową 2-drożną wersją można zamontować wersję 3-drożną (wystarczy dorobić sobie konektor łączący równolegle średniotonowy z niskotonowym i wyciąć w tapicerce otwór na głośnik średniotonowy) i na odwrót. W drzwiach są otwory zarówno pod dodatkowy głośnik jak i śruby do jego zamocowania.)

O co chodzi z tym że trzeba dorobić sobie jakiś konektor? :)

Edited by mati3910

O co chodzi z tym że trzeba dorobić sobie jakiś konektor? :)

W drzwiach masz kostkę, którą wpinasz w głośnik niskotonowy i kostkę idącą do tweetera. Jeśli chcesz podłączyć jeszcze głośnik średniotonowy, musisz dla niego dorobić dodatkowy przewód, którego nie ma w standardzie. Sprawa jest banalna, bo średniotonowy ma być połączony równolegle z niskotonowym, więc chodzi o zwyczajne rozgałęzienie przewodów

W drzwiach masz kostkę, którą wpinasz w głośnik niskotonowy i kostkę idącą do tweetera. Jeśli chcesz podłączyć jeszcze głośnik średniotonowy, musisz dla niego dorobić dodatkowy przewód, którego nie ma w standardzie. Sprawa jest banalna, bo średniotonowy ma być połączony równolegle z niskotonowym, więc chodzi o zwyczajne rozgałęzienie przewodów

A które dokładnie przewody musiałbym rozgałęzić? :)

Czytamy ze zrozumieniem

A które dokładnie przewody musiałbym rozgałęzić? :)

Coś mi się zdaje, że nie bardzo masz pojęcie o "kabelkach". Może lepiej podjedź do kogoś, kto Ci to zrobi?

• 1 month later...

Witam po małej przerwie, otóż zakupiłem sobie w końcu głośniki z poliftowej vectry (10 głośników) wszystkie zamontowane, grają dobrze ale mam tylko jeden problem, ponieważ jeden głośnik niskotonowy z przodu coś tam gra ale nie daje basu (może tylko minimalnie ale w porównaniu z drugim głośnikiem niskotonowym to prawie nic) membrana się w ogóle nie rusza. Czy wiecie co może być tego przyczyną?

Edited by mati3910
  • 2 months later...

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale proszę kolegów o w miarę szybko pomoc, a mianowicie :

właśnie wygłuszam drzwi i zakładam głośniki z wersji poliftowej - po podłączeniu głośników równolegle niskotonowy gra - średniotonowy nic :/

może ktoś podsunie mi pomysł o co może chodzić?

Autko to vectra b przed lift z radiem delco cdr 500