Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

hyundai

Nowe auto - pare pytań VB 1.8

Recommended Posts

Witam Wszytstkich forumowiczów od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry B z 1997 roku z silnikem 1.8 16 v z gazem , przebieg auta 219000. Instalacja gazowa zakładana w lutym 2008 roku przy stanie 160000km.

Mam kilka pytań związanych z vectra i mam nadzieje że coś mi tutaj pomożecie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czy funkcja domykania szyb kluczykiem przy zamykaniu auta powinna działać na 2 szyby przednie czy tak jak jest u mnie tylko na szybe od strony kierowcy.

Czy klime macie włączona razem z obiegiem wewnętrznym ? W moim przypadku jest ogromna różnica w chłodzeniu.

Gdzie i jak mam sie zabrać do szukania "komputera pokładowego" który niestety nic nie pokazuje.

Czy z moją instalacja gazową jest coś nie tak skoro zatankowałem gazu do pełna prawie 40 L , przejechałęm 100 km dolałem 11 L a teraz gdy mam nakulane juz prawie 200 km diody na wskaźniku świcą jak chca, czasami świeci rezerwa, pożniej zapalaja się 3 diody i ogólnie taka dyskoteka. Czy to normalne czy też mam moze nie szczelna instalacje? np przy wyprzedzaniu gdy jade 120km/h poziom gazu spada o jedna czasami dwie diody a przy jeździe 100km/h wszystko juz wraca do normy.

Jest to moje pierwsze auto z gazem i dlatego zadaje takie może dziwne pytania.

Licze na jakieś odpowiedzi na strasznie nurtujące mnie pytania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

szyby - trzeba zaprogramowac - wcisnij przycisk otwierania, niech sie otworzy do konca i trzymaj jeszcze chwile (uslyszysz ciche stukniecie) - to samo z zamykanem

Komputer pokladowy - masz go wogole? Masz przyciski na dzwigni od kierunkow?

Klima - nie rozumiem, ale zapewne mocniej Ci dmucha na zewnetrznym obiegu?

Gazownia - podjedz do jakiegos dobrego gaziarza zeby Ci ja ogarna.

Nie wiem czy to sie dokładnie nazywa komputer ale tak mam przyciski na tylko że na dzwigni od spryskiwaczy. R i S o ile dobrze pamiętam

Pomylilem sie... na dzwigni "wycieraczkowej" jest sterowanie kompem.

A wyswieta Ci sie cokolwiek na wyswietlaczu?

Wyświetla tylko pierwszą linijke tego wyświetlacza i to nie do końca bo literki nie są całe wyświetlone. Dostałem się tam dzisiaj bo myślałem że może wtyczka nie jest do końca wpięta ale niestety sie myliłem wiec podejrzewam że wyświetlacz jest poprostu zepsuty. Da sie to naprawić?? Tego akurat nikt nie robił bo są 2 "plomby" wiec na 100% nie był otwierany

Programowanie szyb:

kluczyk na zapłon i tak jak kolega wyżej napisał - otworzyć KAZDA szybe i trzymać kilka sekund dłużej.

Wyświetlacz masz w takim razie już w duużym stopniu padnięty - częsta usterka tych wyświetlaczy.

Na forum jest porada jak to naprawić lub szukaj na allegro ośób które to robią.

A ktoś tu z forum naprawia takie wyświetlacze? Albo macie namiary na kogoś najlepiej z wielkopolski

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

Please login or register to see this link.

Ktoś naprawia... Tylko pamięć zawodna...

Jeszcze pytanko odnośnie klimy , tak czytam i czytam różne tematy i w większości aut przy włączeniu klimy chodzą dwa wiatraki, u mnie chodzi tylko jeden, a gdy dziś słońce przygrzało nie dało sie odczuć że jest włączona klimatyzacja. A cały czas chodziła, Czy czeka mnie wymiana sprężarki czy chodzi o jakąś błahostkę? Dodam że wczesniej z tą klimatyzacją też rewelacji nie było, wiał tylko chłodny wiaterek, mechanik sprawdzał szczelność i twierdzi że wszystko szczelne.