Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Misiek1988

Spryskiwacz tył vectra b kombi

Recommended Posts

Guest Misiek1988

Witam wszystkich

Jestem nowy, szukałem interesującego mnie tematu ale nic nie znalazłem więc piszę sam

Vectra B kombi 2000 rok, jak chcę uruchomić spryskiwacz tylnej szyby słychać jak pompa pracuje, wycieraczka zaczyna pracować, a płynu z przewodu brak . Co pominąłem ? gdzie może tkwić problem ?

pozdrawiam

Po pierwsze od razu płyn nie poleci - trochę drogi ze zbiorniczka do tyłu ma.

Po drugie sprawdź czy gdzieś sie nie leje po klapie itp. okolicach /najczęściej na łączeniu klapy z nadwoziem.

Guest Misiek1988

nigdzie nie zauważyłem ,żeby ciekło a specjalnie się przyglądałem, wydawało mi się że dość długo trzymałem manetkę ale jutro spróbuję jeszcze dłużej. a którą stroną auta biegnie wężyk ze spr. tylnej szyby zobaczę może w kabinie cieknie .

Guest barteq

popatrz przy zbiorniczku, jest on prawdopodobnie z przodu z lewej strony - jak stoisz przed autem, masz klapę w górze i patrzysz na silnik to masz go po prawej stronie przy nadkolu. Ja mam VB w HB i też miałem z tym problem - na przód bez problemowo a na tył wcale nie leciało w wycieraczka działa, dopiero pobawiłem się trochę manetką i przy wyjeżdżaniu z garażu zauważyłem kałużę z płynu do szyb, i okazało się że wężyk który idzie na tylną szybę był przetarty zaraz za pompką.

Przy okazji zapytam

jak wyjąć ten spryskiwacz z klapy ...

Witam jestem pierwszy raz na tym forum wiec wybaczcie mi jak sie zakrece. Mam taki problem otoz rozlaczyl mi sie wezyk od spryskiwaczy przy dyszy tylnej klapy jak,go naprawic tzn jak go przypiac i jeszcze jedno pytanie gdzie jest umieszczony wezyk ( po ktorej stronie i gdzie moge go znalezc ) mam vectre b 1.6 16v kombi. Pozdrawiam wszystkich