Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

RobertP

Kolumna kierownicy od cali

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad takim mykiem , że jeżeli kolumna kierownicy pasuje z vectra a do astry a a z calibry pasuje do astry to czy nnie będzie problemu by przełożyć kolumnę do vectry a o co chodzi o regulowaną kolumnę kierownicy czy ktoś już robił taki myk??

a czemu ma nie pasowac ??

cali to dokladnie to samo co VA tylko inne nadwozie

nawet deska jest taka sama

Właśnie że deska to wiem i zastanawiałem się i nad tym no to mam pomysł na kolejnego moda do viki

caly uklad jezdny i zawieszenie jest takie jak w VA 2000 i z napedem 4x4 (chodzi o tyl)

nie ma belki jak w podstawowych VA

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej. Zmiana kolumny w przedliftowej VA na poliftową(z poduszką bądz regulowaną) pozwala min. na montaż kierownicy trójramiennej z vectry b

Please login or register to see this quote.

Widzisz i tu ja się z tobą nie zgodzę gdyż mam viki przed liftem a bezproblemowo zamontowałem kiere z poduchą fakt z poduchy wymontowałem nabój CO2 ale bez problemu weszła i mam również wielofunkcyjną

Po to zmienia się kolumnę kierowniczą zeby podeszla obudowa kolumny od wersji z poducha- stacyjka pod katem prostym do kolumny - jest tak też w tej kolumnie regulowanej.Sama obudowę trzeba zmienić by pod nią zmiescić taśme od airbagu i sterownia radiem.

Wieloklin jest ten sam więc nie przeczę że nie da się jej założyć a miejsce na taśmę podpiłować, wydłubać dłutem/nożem :)Możesz pokazać jak wygląda to u Ciebie ze starą kolumną?

Edited by caliboyz

Znaczy tak fotki później jak odbiorę aparat a co do montażu to fakt ta przystawka Trzeba troszkę od góry wyciąć i spokojnie wchodzi gdyż nawet oryginalny plastik

Please login or register to see this link.

tak jak widać na foto od wersji z poduchą jest inny chodzi o montaż jego u mnie w wersji bez air jest łączony z kolumną w inny sposób. Ale po wycięciu u góry trójkąta spokojnie daje rady problem z obudową stacyjki bo jest też inna i cała taśmie nie wchodzi trzeba było ją zmodernizować ale to też rozwiązanie chwilowe.

No dobra a powiedźcie jak się demontuje kolumnę kierownicy i jak z wyjęciem stacyjki??

Okej, to jak będziesz miał aparat to pokaż jak to rozegrałeś.