Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Quadratwurzel

Listwy przedniej szyby - wymiana

Recommended Posts

Hej!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W mojej VB przerdzewiała listwa boczna przy przedniej szybie - pękło to zewnętrzne tworzywo i ruda wzięła metal, który jest w środku. Ponieważ po stronie kierowcy wycieraczka spycha na tę listwę całą wodę z szyby, spodziewam się że degradacja materiału będzie postępować bardzo szybko. Zadzwoniłem do serwisu i chcą niecałe 140 złotych za stronę (Auto-Pol Warszawa), może w innym znajdzie się trochę taniej, ale bardziej interesuje mnie kwestia wymiany tego elementu. Czy trzeba w tym celu wywalić całą szybę? A jeśli nie, jak się do tego ustrojstwa zabrać?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wystarczy że podniesiesz maskę i pociągniesz tą listwę do góry. Żadne narzędzia nie są potrzebne. Może Ci się wydawać że coś ją trzyma jeśli nigdy nie była ruszana ale tak nie jest. Jeśli chcesz kopić to śmiało na handelek kupisz tanio (oczywiście zalecany komplet) w dobrej cenie.

Please login or register to see this link.

Nowych taniej raczej nie znajdziesz a używki w dobrym stanie to jak igły w stogu siana szukać.

Poszukaj na forum tematów bo były o wymianie.

Zresztą sam tez wymieniałem.

Ciągnij po prostu mocno do góry - listwa jest na wcisk/ewentualnie jakis tam klej jest.

Potem dokładnie wszystko wyczyść i znowu na wcisk i jest malina!

Znalazłem jeszcze takie na Allegro:

Zamienniki po 155 zł za parę. Niby uszczelkę ciężko zepsuć, to chyba nie powinno być różnicy między oryginałem a zamiennikiem. Używek nie biorę pod uwagę, bo przecież nasze samochody przestali produkować na tyle dawno temu, że pewnie w większości pojawiają się tego rodzaju problemy...

Dzięki za odpowiedzi i oczywiście plusiki wędrują do Was.

Kolego ale te masz Gm >

i sa tańsze, ja zakupiłem właśnie na tej aukcji i uszczelki super, fakt w tedy komplet kosztował 150 zl

Edited by Stona1993

Please login or register to see this quote.

Czytaj ze zrozumieniem: tamte zamienniki są za 155zł za komplet czyli 2 szt.

a oryginały GM to 134zł za sztukę jedną

Myślę, że jest to taka rzecz którą można kupić nie oryginalną... Zawsze to lepsze niż używka.