Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ST-VIKI

Sprężarka klimy a rozruch

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zapytać obeznanych w temacie o to czy jest możliwe żeby sprężarka klimatyzacji powodowała blokowanie rozruchu tak jak zacinający się bendix. Pytam o to ponieważ gdy dwa lata temu kupiłem auto to po krótkim czasie się okazało że sprężarka jest spalona i w najbliższa zimę zdarzyło się dwa razy że auto nie odpaliło, a że to jest moje pierwsze auto na którym wszystkiego się uczę i słyszałem, że trzeba stuknąć w rozrusznik jak nie ma reakcji po przekręceniu kluczyka więc spróbowałem i jak później się okazało była to sprężarka ale auto odpaliło. Teraz po dwóch latach dzieje się to non stop po przejechaniu krótkiej odległości tyle, że nie raz zostaje odpalanie na pych bo uderzanie w nieszczęsną sprężarkę nie pomaga. Mam nadzieje, że wszystko zrozumiale wytłumaczyłem i podpowiecie mi czy w pierwszej kolejności naprawić sprężarkę czy jednak rozrusznik, a to że stukam w sprężarkę i pomaga to przez to, że są na jednym pasku. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Kolego ściąg pasek osprzętu i poruszaj kołem sprężarki. Jeżeli będzie ciężko ukręcić to masz przyczynę. Ale nie wydaje mi się aby to była sprężarka ponieważ ją załącza elektromagnes - chyba że zatarte będzie łożysko (trochę nie fachowo nazwę) rolki prowadzącej pasek. Zakładam że układ klimatyzacji nie ma w sobie czynnika. Jak będziesz miał ściągnięty pasek zapal na chwilkę auto i zobaczysz czy dzieje się tak jak z założonym paskiem. Bardziej stawiałbym na rozrusznik może już kończy żywot.

pozdro

Czy po przekręceniu kluczyka słychać przy rozruszniku jakieś puknięcie??

pykniecie slychac ale nie zlokalizowalem gdzie... sprawdze to metoda kolegi barto89 i dam znac czy pomoglo:)

Please login or register to see this quote.

Według mnie elektromagnes w rozruszniku nie zwiera styków.

Też mi się wydaje że siada rozrusznik. A pyknięcia to Kolega mógł słyszeć od przekaźników

Jak by to była wina sprężarki to podczas jazdy paliło by pasek i dławiło silnik.

Stuknięcie w sprężarkę mogło odblokować rozrusznik bo jest on przykręcony do silnika to uderzenie też mogło go "obudzić".

miałem dac znac czy pomoglo ale nie zdążyłem, a teraz viki juz stoi u znajomego mechanika z powodu długo planowanej generalki silnika i jesli starczy srodkow to tez sie tym zajmie wiec bede mial z głowy:) ale sam gadał że to napewno rozrusznik... w każdym bądź razie dzieki za rozwianie wątpliwości:)

Kolego wydaje mi się że klima włacza się po 2-4 sekundach po odpaleniu silnika. Jest takie głośne cyknięcie i wtedy załącza się sprężarka.

Też stawiam na rozrusznik.