Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

michalm83

Dokładka zderzaka

Recommended Posts

Koledzy muszę pomalować zderzak przedni i tylny. Oczywiście marzy mi się zderzak zenka lub irmschera ale troche drogi to interes.

Czy ktoś w celu polepszenia efektu wizualnego stosował tego typu dokładki

Tyl Kombi

Please login or register to see this link.

Przód

Jeśli ktoś to ma zamontowane to mam pytanie czy to się maluje oddzielnie i przykleja na klej do szyb bez demontażu zderzaka.

Czy jak w moim przypadku zderzaki będą demontowane to lepiej to na warsztacie dobrze połączyć jakimiś żywicami i dopiero pomalować.

Czy jak założę dokładkę na zderzaki to czy i do nakładkach na progi coś trzeba będzie dołożyć

Może ma ktoś dokładne zdjęcia jak to wygląda bo te na allegro to niewiele pokazują.

Edited by michalm83

ja dokładke najpierw przymocowałem a potem malowanie. Przykleiłem na klej do szyb dziury i nitami przymocowałem. Potem rozwierciłem nity szpachla szlif i malunek.

Dokładke tył w kombicy ma, a raczej miał Romanoo, są zdjęcia możesz zobaczyć

a te dokładke przód o ile się nie myle ma cebulka na VU

Please login or register to see this quote.

Rozumiem ze nity to tylko zeby dobrze przylegało i sie skleiło . Potem nity usunąles i otwory zaszpachlowałes?? CZy pod nity dawałec jakies podkladki czy nity szły w plastik??

tak rozwiercałem i dziury szpachlą nie dawałem żadnych podkładek zaciskałem do końca nic nie popękało. Tak dla uściślenia ja nie użyłek kleju do szyb samochodowych tylko kleju do akwarium ale to jeden kij

o tak u mnie to wyszło

Please login or register to see this quote.

Troche w tej dokladce duze wyciecie na wydech albo bede musial na swoj seryjny załozyc jakas koncówke albo wymienic tlumik. Ja bede sciagal zdezak wiec chyba zrobie fazki na nity i je potem wyszlifuje, zaszpachluje i zostaiwe na stałe.

Edited by michalm83

no wycięcie ma ok. 20 cm

Ja u siebie kleiłem na klej do szyb zawsze go stosuje przy takich przeróbkach i zdaje to egzamin Przedni zderzak malowałem razem z dokładką ale to nie jest dobry pomysł,ponieważ jak kiedyś będzie potrzeba usunięcia dokładki to będzie widać do którego miejsca był malowany,zostanie rancik tak więc lepiej jest malować osobno a potem montować.

Edited by Marek 33

ale skoro kleisz na klej do szyb to i tak zostanie na zderzaku ślad po zdjęciu?

no dokładnie ale też trzeba lekko podszpachlować zeby to wyglądało a nie. Bo wiadomo że laminat nigdy na 100% jest sposowany

chodzi o to ze jak miejsce laczenia zaszpachluje i potem pomaluje to nie bedie tej szczeliny na łaczniu. tylko czy to potem nie popeka lakier.

Dokladki raczej nie zamierzam sciagac.

zrobie tak.

przykleje dokladke , potem miiejsce laczenia zaszpachluje i wyszlifuje zeby nie bylo szczeliny i bylo ladne przejscie

i o to chodzi

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Teraz jade do UK na tydzien ale jak wroce to zakupie dokładke i sie za robote wezme.

ja osobiście raczej bym montował dokładke wraz z zaszpachlowaniem połączenia tak aby sie wkompomowała w zderzak