Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Spawacz

Problem z 1.6 16v

Recommended Posts

Witam, mam taki problem samochod wogole sie nie wkreca jest zamulony faluje na obrotach totalna masakra;/

To co zrobilem i zadnej poprawy; nowe swice, zaslapienie egr do tego nie wywal wogole bledow. Nie znam sie na sondzie ale po odlaczeniu wtyczki komputer nie wywala wogole bledow. Pomoze mi ktos?;/ aha rocznik fury 97

Katalizator jeszcze istnieje, czy się pucha została? Jak kat zapchany to też takie objawy mogą być.

+ sprawdzenie kompresji.

kompresji nie sprawdzalem, katalizator jewst orginal jeszcze. Po wymianie swiec i przewodow jest troche lepiej.

Rozchodzi sie o to ze jak na biegu jalowym dodam gazu do okolo 2 tys obrotow i trzymam stale obroty to obroty nagle same spadaja do okolo 1500 troche po faluje i spowrotem wchodzi na obroty.

No to jest zamulony, czy nie trzyma obrotów? Czy jedno i drugie?

Zamulony juz nie jest po wymianie przewodow i swiec. Zostaje nbie trzymanie obrotow jak wciskam pedal gazu. Na wolnych obrotach chodzi tak jak by nie palil na wszystkie gary

No to standardowo - czyszczenie silniczka krokowego, a przy okazji przepustnicy i EGRu.

musze miec specjialny srodek do czyszczenia krokowcow i przepusnic znacie jakis srodek?

Mam 1,8 16v ale tam czyszcznie krokowca benzyna albo wd-40 nic nie daje a krokowy jest nowy. Poprostu przez jakis okres czasu wialo odma wywayal olej a teraz jest odwrotnie odma zasysa juz przed przepustnica i wciaga powietrze odrazu do pokrywy zaworow no ale krokowy jest zawalony;/

Prosze o jakis linka na allegro do jakiegas bardzo dobrego plynu do czyszcznia przepustnic i krokowcow;p

Please login or register to see this link.

ja tego uzywam i spisuje sie bardzo dobrze i nie jest drogie. Ja kupiłem w Norauto